BURSA 5. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire

BURSA 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863141
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 3+2
: 55
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/11112 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:05
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 10:05
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
5. İCRA DAİRESİ
2016/11112 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 5231 Ada No, 25 Parsel No, GÖRÜKLE/SAKARYA Mahalle/Mevkii, Bursa İli Nilüfer İlçesi Görükle/Sakarya Mahallesi 5231 ada 25 parsel 55,35 metre kare yüzölçümü arsa vasıflı taşımazda 1-2 kat 1 nolu bağımsız bölüm numaralı 30/85 arsa paylı dubleks meskenin satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir. İmer planında 1/1000 ölçekli Görükle Revizyonu Uygulama İmar Planında ticaret alanında kaldığı beyan edilmiştir. Taşınmaz Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi 3 Dış Kapı Nolu 1. ve 2. katta dubleks daire vasfındadır. Dış Giriş Kapısı Demir Doğrama merdivenler mermer daire giriş kapısı çelik 1. katta salon + 1 oda + banyo+ mutfak+ wc bulunmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminant parke, kartonpiyer tavanlı pvc pencereler mutfakta, yerler laminant parke mermer tezgah, set altı ve üstü dolaplar mevcut, banyoda duşakabin, klazot, hilton lavabo mevcuttur. Serler ve duvarlar tavana kadar seramiktir. 55 metrekare alandır. 2. kat (Çatı Katı) 2 oda 1 salon ve terastan oluşmakta olup, odalar parke, banyoda duşakabin, tuvalet, hilton lavobo, yerler ve yan duvarlar seramik ayrıca teras seramik kaplıdır. Pencereler PVC kapılar amerikandır. Isınma kombi ile sağlanmakta olup, 40 metrekare alanıdır. Elektriği, suyu vardır. Belediye imkanlarının tamamından faydalanmaktadır. Alışveriş merkesi okul cami gibi donatılara yakındır.
Adresi :
Yüzölçümü : 55,35 m2
Arsa Payı : 30/85
İmar Durumu :
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11112 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR