TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862714
Şehir : Trabzon / Yomra
Semt-Mahalle : SANCAK MAH. / YOMRA
Oda Sayısı : 5+1
: 184
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4148 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:20
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/4148 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Yomra İlçe, 371 Ada, 56 Parsel, SANCAK Mahalle , A Blok 7. kat 24 nolu DUBLEKS MESKEN vasıflı Bağımsız Bölümdür. Taşınmaz bulunduğu mevkii itibariyle her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden iyi şekilde faydalanır. Taşınmaz jeolojik ve topoğrafik olarak sağlam ve az eğimli bir yapıdadır. Kadastro parseli olan taşınmazın yol, su, elektrik ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Adnan Kahveci Caddesine cepheli olan taşınmaz, imar planında bir kısmı Adnan Kahveci Caddesine cepheli olan bölümü ticaret saha içerisinde, Ayrık nizam 6(altı) kat, arkada kalan kısmı ise Ayrık nizam 4 kat yapılaşmaya müsait alan içerisinde olması taşınmazın değerini olumlu yönde etkilemektedir. Taşınmaz, Trabzon Caddesine 140-150 m yürüme mesafesinde olup, ilçe merkezine 800,00-850,00 m ve şehir merkezine ise 11.250,00-11.300,00 m mesafededir. Belediye imkânlarından en iyi derecede yararlanır konumda olan taşınmazın üzerinde iki adet blok bulunmaktadır. Kamu, ticaret, sosyal ve kültürel merkezlerin kısmen yakınında olan taşınmazın yüksek deniz manzara hâkimiyeti bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu bina; asansörlü ve merkezi sistem kaloriferli olduğu tespit edilmiş olup;3 sınıf B grubu yapılara girmektedir.Projesine göre yedinci normal katta yer alan bağımsız bölümün bağımlı alt katın net alanı 124,50 m2 olduğu ve bağımlı üst katın net alanı 60,00 m2 olduğukat irtifakı projesinden tespit edilmiştir. İç ve dış tüm imalatları tam olan dubleks meskenin bulunduğu bloğun her katında üç adet dubleks mesken olduğu ve yangın merdiveninin yanında konumlanmış olan dubleks meskenin projesinde bağımlı alt katında 3 oda, salon, mutfak, banyo, antre, gece holü, tuvalet ve balkonlardan ibaret olduğu ve bağımlı üst katında iki oda, sofa, teras ve duş olduğu tespit edilmiştir. Bağımsız bölümün ıslak alanlarının seramik, oda döşemelerinin ahşap, pencere ve kapı doğramalarının ahşap olduğu belirlenmiştir. Yapının yaklaşık olarak 12-18 yıllık olacağına kanaat getirilmiş olup; eksik imalat ve yıpranma payının %12 olacağına kanaat getirilmiştir.
Adresi : Sancak Mahallesi, Adnan KahveciCaddesi, Kaptan Şahin Kooperatif Evleri No:43, kat:7 Daire:24 Yomra/Trabzon
Yüzölçümü : 2.055,90 m2
Arsa Payı : 65/1320
İmar Durumu : İskan sahasındadır. İmar planında Ticari fonksiyonlu Ayrık Nizam-6 katve Ayrık Nizam-4 kat olarak düzenlenen imar adası içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 285.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Beyan : AT 3402 sayılı kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının ( a ) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA YOMRA / TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamın ıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4148 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR