TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862047
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : YALI MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 5+1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15685 ESAS
Muhammen Bedeli
:
215,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 10:15
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/15685 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : TRABZON İLİ ORTAHİSAR İLÇESİ YALI MAHALLESİ 3745 ADA 95 PARSEL 90,53 M2 ALAN ÜZERİNDE KARGİR BİNA VE ARSASI ÜZERİNDE 4. KAT 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM SAYILI DUBLEKS MESKEN 3/11 ARSA PAYLI TAM HİSSELİ ARAÇ, Yalı Mahallesi Hacı Vehbi Efendi Sokak Apartman No:3 adresinde yer alır, parsel üzerinde 6 katlı kargir apartman bulunmaktadır, bina yaklaşık 10 yıllıktır, 3. sınıf B grubu yapılardandır, 4-5 katta yer alan 5 nolu bağımsız bölüm, dubleks meskendir, brüt 110 m2'dir, proje üzerinden değerlendirme yapılmıştır, 5 oda, 1 salon, wc, banyo, mutfak, hol, antreden oluşur, 2 adet balkon ve ast katta teraslardan oluşur, ıslak zeminler seramik, odalar ahşap döşemedir, kalorifer ve asansör mevcuttur, doğalgaz tesisatı çekilmiştir bağlantı yapılmamıştır, bulunduğu mevkii itibariyle her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden iyi şekilde faydalanır, düz ve sağlam bir zemin yapısına sahiptir, şehir merkezine her an dolmuş bağlantısı bulunmaktadır, Trabzon Fen Lisesine, spor alanlarına, valilik binasına, hastaneye oldukça yakındır, imar durumu 5. kat bina yüksekliği 16,00 m olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 215.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri :Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA YOMRA / TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15685 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR