İSTANBUL ANADOLU 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

İSTANBUL ANADOLU 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861884
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : FENERBAHÇE MAH. / FENERBAHÇE
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 10
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/245 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,596,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 13. İCRA DAİRESİ

2018/245 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, 2967 Ada, 22 Parsel, ZÜHTÜPAŞA Mahallesi, 19 Nolu Bağımsız Bölümdür. Dairenin de içinde bulunduğu bina betonarme karkas sistemde inşa edilmiş olup, 1 bodrum, 1 zemin, 10 normal ve 1 çatı katı olmak üzere toplam 13 katlıdır. Binanın bodrum katında; Sığınak, otopark, Zemin katında; Bina girişi, otopark, kapıcı dairesi, 9 normal katın her birinde ise 2'şer daire, 10. normal katta 2 adet çatı piyesli daire olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Binada 2 adet Kone marka asansör bulunmaktadır. Binanın dış cephesi kompozit kaplamadır. Binaya giriş kapısı alüminyum doğramadır. Katlar arası merdiven ve sahanlıklar mermer kaplı olup, alüminyum boru korkulukludur. Bina yaklaşık 3-4 yıllık bir yapıdır. Daire dubleks nitelikli olup, 3 + 1 tertibinde düzenlenmiştir. Alt katta, antre, salon, 2 yatak odası, mutfak, banyo - WC ve ebeveyn banyo mahalleri bulunmakta olup, üst katta; 1 oda ve teras mahalleri bulunmaktadır. Daire içinden üst kata çıkış merdiveni ahşap merdiven olarak yapılmıştır. Dairede ıslak mahallerde yerler seramik kaplı olup, salon ve yatak odalarında yerler laminat parke kaplıdır. Duvarlar alçı macunlu saten yağlı boyalı ve kartonpiyerli olup, Mutfakta mermer tezgah ve lake tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolaplar bulunmaktadır. Banyoda yerler seramik kaplı olup, duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda dolaplı lavabo, klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Daire iç kapıları panel kapı olup, daire giriş kapısı çelik kapıdır. Pencere doğramaları PVC olup, ısıcamlı ve otomatik panjurludur. Daire doğalgaz kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Daire net; 112,00 m2 yüzölçüme sahiptir. Yapımda lüks kalitede malzeme ve işçilik kullanılmıştır. Gayrimenkulün önünden geçmekte olan yol asfalt olup, her türlü alt yapı ve belediyecilik hizmetlerinden istifade edebilecek konumdadır. Ana arterlere yakın olması nedeniyle ulaşım olanakları iyidir. Gayrimenkulün civarı meskun alan ve işyeri olarak gelişmiştir.

Adresi : İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Fenerbahçe Mahallesi, Demet Sokak, Yasemin Apartmanı, No: 5 Yasemin Apartmanının 10. Kat 19 Nolu Dairesidir.

Yüzölçümü : 898,54 m2 ana taşınmaz

Arsa Payı : 3907580/69000000

İmar Durumu : Kadıköy Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü 'nün 19/02/2018 Tarihli ve 11042 sayılı yazısına göre; Kadıköy , Zühtüpaşa mah., 60 pafta,2967 ada, 22 parsel, 11.05.2006 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı, Planı notu tadilatları ve Lejandı Değişikliğine göre Yençok:15 kat, maxKAKS:2.07,maxTAKS:0.35, Ayrık Nizam, Konut Alanı'nda , az kısmı da yolda kalmaktadır.

Kıymeti : 1.596.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İş bu satış ilanı tapuda adı geçen ilgililere tebliğ imkansızlığı durumunda ilanen tebliğ yerine kaim sayılacaktır.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/245 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR