SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861769
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : GÜMÜŞYAKA MAH. / GÜMÜŞYAKA
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/349 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/349 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 108 Ada, 2 Parsel, GÜMÜŞYAKA Mahalle/Köy, BAHÇECİVARI Mevkii, Dubleks Mesken 10 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Halihazır Durumu :Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Silivri İlçesi, Gümüşyaka Mahallesi, Karayazı Sokakta, tapunun 108 ada, 2 parsel numarasında kayıtlı ve Karayazı Sokaktan 2 dış kapı numarası alan 1.318,00m2 miktarlı kat irtifakı tesisli Gümüşkum Sahil Sitesinde 100/1415 arsa paylı (10) bağımsız bölüm nolu dubleks meskenin tamamı niteliğindedir.Taşınmaz mesai saatlerinde kapalı olduğundan emsal daireler ve onaylı mimari projesi incelenmiştir. Gümüşyaka sahilde bulunan Karayazı Sokak üzerindeki Gümüşkum Sahil Sitesi içerisinde 2/B dış kapı numarası alan (10) b.b. nolu dubleks mesken Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı mimari projesine göre zemin katında 40,00m2 alanlı antre, mutfak, banyo-WC ve salon mahalleri, dahili merdiven ile çıkılan 1.katında 50,00m2 alanlı üç oda, iki balkon, banyo-WC mahalleri bulunmaktadır. Bağımsız bölümün toplam kullanım alanı 90,00m2’dir. Emsal dairelerde zeminler seramik ve parke kaplı, duvarlar sıvalı ve boyalı, mutfakları sabit tezgah üstü dolap, doğrama aksamı PVC doğrama ve ısıcamlı, elektrik, sıhhi tesisatları mevcut, dış kapı çelik, daire iç kapıları ahşaptır. Satışa konu taşınmazın pencereleri kepenklidir. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, Marmara Denizi manzaralı, site etrafı bahçe duvarı ve çit ile ihata edilmiş durumdadır.
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından tanzim ve tasdik edilmiş olan 19.03.2018 tarih, 598899 sayılı imar durum belgesine göre; Silivri İlçesi, Gümüşyaka Mahallesi 108 ada, 2 parsel sayılı yer; 19.02.1998 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında kısmen yolda, kısmen ayrık nizam, 2 kat Taks:0.25 Kaks:0.55 konut alanında kalmaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 18/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/349 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR