KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861253
Şehir : Kayseri / Talas
: 149
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Oda Sayısı : 5+1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/22
Muhammen Bedeli
:
315,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Plevne Mahallesi, Gayret Sokak Kayseri Adliyesi Barosu Çıkışı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ

2018/22 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Adres ve Tapu Kaydı:Mevlana Mahallesi, Gözde Sokak, Göktürk Apartman, No: 8/16 Talas/Kayseri adresinde bulunan taşınmaz, Kayseri İli, Talas İlçesi, Talas Mah., 407 ada, 9 parsel nolu tapu kayıtlarında 1.183,72 m2 yüzölçümlü, 10 Katlı Karkas Bina ve Arsası üzerinde bulunan karkas apartmanın 8. Kat+Çatı Katlarında bulunan 16 bağımsız bölüm nolu mesken vasfında olup, arsa payı 1/18 hisselidir. Bu taşınmaz mülkiyeti ise borçlu İlker Ataş'a aittir.
Arsa Özellikleri: Bu taşınmazın arsası, Talas Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye ve kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek durumdadır. 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar planında E=2.00, Yençok=40.50 m konut alanı olarak planlıdır. Taşınmazın yaklaşık 75m kuzeydoğusunda Halef Hoca Caddesi, yaklaşık 150m güneyinde Kayseri Jandarma Bölge Komutanlığı, yaklaşık 350m batısında Mevlana Cami ve yaklaşık 1000m güneybatısında Talas Belediyesi bulunmaktadır.
Binanın Özellikleri: Arsa üzerinde bulunan apartman betonarme karkas taşıyıcı sistemli, bodrum+zemin +8 normal kattan oluşan, asansörlü, ahşap oturma çatılı, doğalgaz sistemli kalorifer tesisatlı, 4C yapı sınıflı, % 10 yıpranma oranlı bir binadır.
Meskenin Özellikleri: Apartmanın 8. katında yer alan 16 bağımsız bölüm nolu mesken brüt alanı brüt alanı 220m2, net alanı 149,00m2, üst katta 2 oda, tuvalet ve banyo, alt katta ise 3 oda, salon, mutfak, antre, tuvalet, banyo ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar amerikan panel, pençeler ise pvc doğramadır. Salon ile odaların zeminleri laminat parke, antre, mutfak ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyoların duvarları seramik, diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Ayrıca salon ile odaların bir cephe duvarları duvar kâğıdı ile kaplıdır. Üst katta çelik ve ahşap basamaklı merdiven ile çıkılmaktadır.Tuvalet ve banyoların tavanları pvc ile ters tavan, odalar, salon, mutfak ve antre tavanları kartonpiyer ile süsleme yapılmıştır. Mutfak tezgâhı çimstone olup altında ve üstünde laminat dolaplar vardır. Üst dolap ile tezgâh arası duvar cam seramiktir. Taşınmaz bireysel doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmakta cephesi ise güney+batı+kuzey olmak üzere 3 cephelidir.
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Plevne Mahallesi, Gayret Sokak Kayseri Adliyesi Barosu Çıkışı karşısında bulunan Ayhanlar Plaza zemin kat No: 8/A - null null / null
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR