KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861141
Şehir : Antalya / Kemer
Semt-Mahalle : ARSLANBUCAK MAH. / KEMER
Oda Sayısı : 2+1
: 63
Yayınlandığı Gazeteler

KEMER GÖZCÜ 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1656 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Merkez Mahallesi, Yalı Caddesi, Belediye Kültür Salonu İçi Kemer/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMER
İCRA DAİRESİ

2015/1656 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı:Antalya İli, Kemer ilçesi, Arslanbucak Mahallesi, 232 Ada, 12 Parsel, A Blok, 2.Kat, 5 Nolu çatı aralı dubleks mesken niteliğindeki 1.400,00 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz üzerindeki 2/24 arsa paylı 5 nolu bağımsız bölüm Cebri İcra yolu ile satılacaktır. Satışa konu taşınmaz kaydında;Akbank T.A.Ş İle Denizbank lehine ipotek kayıtları bulunmaktadır.
Adresi: Arslanbucak Mahallesi,288.sokak İrem Sitesi Ay Blok No:3 No:5 Kemer/Antalya
İmar Durumu:Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsanın 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre;parsel 0,15/0,45 emsalli ayrık nizam,3 kat,h:9,50 m 0,50 m subasman kotu yapılaşma koşullarına sahip konut alanındadır.Yol ve komşu mesafesi 5,00/5,00/3,00 m.'dir.
Özellikleri : Parsel üzerinde betonarme karkas tarzda,ayrık nizam inşa edilmiş 3 Blok İrem Sitesi adında bulunmaktadır.Blokların her biri bodrum,zemin 1 normal kat ve dubleks kattan oluşmaktadır.Her blokta 5 Bağımsız Bölüm olmak üzere toplam 15 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Satışa konu 5 nolu taşınmaz; ana binanın 2.ve çatı katında,bina girişine göre bakıldığında,karşıda yer alan dubleks meskendir.Taşınmaz kuzey-güney-doğu cephelidir.Onaylı mimarı projesine göre;Taşınmaz alt katta(2.katta)salon,mutfak,bannyo,2 balkon,Üst Katta(çatı) 1 oda hacimlerinden oluşmakta olup toplam brüt 63 m2 net 48 m2 alan olarak ölçülmüştür.Uygulama ise taşınmaz;alt kattta:salon,mutfak,2 balkon,üst katta;2 yatak odası,odanın birinde ebeveyn banyosu ve banyo+wc hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı katında mimari proje dışı alanların basit tadilatlarla(kapıları kapatılarak)projeye uygun hale getirilebilir.Salon ve oda zeminleri tabanda laminant kaplama,duvarlarda plastik boya bulunmaktadır.Salon tavan birleşiminde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır.Mutfak bölümünde tabanda seramik kaplama,hazır mutfak dolapları olduğu görülmüştür.Banyo,mutfak ve balkon ıslak zemininde seramik kaplama,banyolar duvardan duvara fayans kaplama,banyoda klozet, duşakabin ve lavabo bulunmaktadır.Taşınmaza ait dış çelik kapı,iç kapıların amerikan panel kapı,pencere ve balkon kapılarının doğramaları PVC olduğu görülmüştür. Alt kattan üst kata çıkılan merdiven mermerdir.Taşınmazın balkon korkulukları duvar üzeri alüminyum korkuluktur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2018 tarih Saat 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 tarih Saat 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Merkez Mahallesi, Yalı Caddesi, Belediye Kültür Salonu İçi Kemer/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1656 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR