İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860890
Şehir : İstanbul / Maltepe
Semt-Mahalle : GİRNE MAH. / ZÜMRÜTEVLER
: 74
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/22576 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
16.11.2018 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ

2016/22576 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşınmaz; Girne Mahallesi Çağla Sokak no:6-8 Birlik Apt. D.14 Maltepe/ İSTANBUL adresinde yer almaktadır. Taşınmaz, Büyükbakkalköy Yolu Caddesi’ ne yakın mesafede yer almaktadır. Taşınmaza yakın konumda; SuYapı Narlısu Evleri, Maltepe Spor Kompleksi, Maltepe Ana Çocuk Sağlığı vb. yer almaktadır. Girne Mahallesi 16687 Ada 20 Parselde Çağla Sokak No:6-8 de yer alan 14 no.lu bağımsız bölüm, binanın 3. Katında yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina 2Bodrum+ zemin+ 3normal kat+ çatı kat olmak üzere toplamda 7 katlı inşa edilmiştir. Betonarme sistemle inşa edilmiş, IIIB yapı sınıfındadır. (Konutlar (Yapı yüksekliği 21.50 m’den az yapılar)) Bina girişi yerinde 1. Bodrum kattan sağlanmaktadır. Taşınmaz bina girişine göre sağ tarafta kalmakta olup, dubleks mesken şeklinde tasarlanmıştır. Yerine yapılan incelemelere göre,alt katta 2 oda, mutfak, salon ve banyo hacimlerinden oluşmuş olup, 74m² net 84 m² brüt alanlı, çatı arası oda, banyo, giriş ve teras hacimlerinden oluşmakta ve 40m² net 50 m² brüt alanlıdır. Taşınmaz toplamda 134m² alanlıdır. Toplam alana 15m² teras alanı dahil edilmemiştir. Salon ve odalarda zeminlerde laminat parke, ıslak zeminlerde ve teras bölümünde seramik kaplıdır. Duvarlar odalar ve salonda saten boyalı, ıslak hacimlerde fayans kaplıdır. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Bina betonarme bina olup, dış cephesi akrilik boyalıdır. Pencereler PVC kaplıdır.
Adresi : Girne Mahallesi Çağla Sokak no:6-8 Birlik Apt. D.14
Maltepe/ İSTANBUL
İmar Durumu :Maltepe Belediyesi Resmi İnternet Sitesi e-imar durumu sayfasında; Maltepe İlçesi,Altayçeşme Mahallesi,16687 Ada,20 Parselin 1/1000 ölçekli,15.02.2008 ttli Maltepe E-5 Kuzeyi uygulama İmar Planı Kapsamında ön bahçe:5.00 m, Yan Bahçe: 4.00 m. ayrı nizam 4 kat yapılanma şartlarında konut alanında kalmakta olduğu görülmektedir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2018 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 16/11/2018 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.127 maddesi gereğince iş bu satış ilanıtebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine geçer.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/22576 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR