ANTALYA 1. İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

ANTALYA 1. İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860423
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : ETİLER MAH. / ESKİSANAYİ
Oda Sayısı : 5+1
: 190
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/753 ESAS
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:20
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
1. İCRA DAİRESİ

2018/753 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın tapu bilgisi Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Etiler Mah. 1777 ada, 20 parsel 8 no' lu bağımsız bölüm olup tebligat adresi Etiler Mahallesi 854 Sok. No:37/8 Muratpaşa/ANTALYA ' dır. Bölgede tüm alt yapı ve ulaşım hizmeti vardır. Alışveriş merkezlerine, Devlet tiyatrosu ve balesine, okula cemiye yakın, açık otoparklı bir binadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup, bodrum kat+zemin+2 normal ve çatı katından oluşmaktardır. Binanın bulunduğu arsanın bahçe çevre düzeninin yapılmış olduğu, açık garajının olduğu, binanın girişlerinin ve merdivenlerinin mermer, korkuluklarının alüminyum olduğu, merdiven kovanının 1,20m yüksekliğe kadar seramik ile kaplı olduğu görülmüştür. Çatısı teras çatıdır. Binanın dış kapısı camlı demir doğramadır. Binanın girişi bodrum kat yol seviyesindedir. Binada toplam 8 mesken vardır. Asansör bulunmamaktadır. 09/05/2007 tarih ve 12/08 sayılı inşaat ruhsatının alındığı, 16/01/2008 tarihinde yönetim planının beyan edildiği ve kat irtifakının kurulduğu 29/05/2008 tarihinde genel iskan belgesinin düzenlendiği görülmüştür. Bina 10 yıllıktır. 8 No' lu bağımsız bölüm binanın 2+çatı katında güney-kuzey-doğu cephelidir. Güney tarafından yol cephelidir. Dubleks olup giriş katı Giriş koridor, 3 oda, mutfak ve banyo wc, ayrı wc ve 2 balkon hacminden, üst katta hol,holde mutfak nişi, 2 oda bir banyo wc ile teras hacminden oluşmaktadır. İç duvarları sıvalı, saten alçılı ve baskı boyalıdır. Oda zeminleri laminat kaplı, ıslak hacimler mutfak, giriş koridor, balkonlar 1. sınıf seramik kaplıdır. Tavan sıvalı ve boyalıdır. Tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer, lamba göbeklerinde süsleme bulunmaktadır. Üst kata çıkan merdiven ahşap kaplı ve ahşap korkulukludur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap kapı, dış pencereler pvc ısı camlıdır. Mutfak tezgahı mermer, altında ve üstünde özel yapılmış dolabı vardır. Banyoda wc tavanında pvc asma tavan vardır. Mesken net 190 m2 büyüklüğündedir.
Adresi : Etiler Mahallesi 854 Sok. No:37/8 Muratpaşa/ANTALYA
Yüzölçümü : 782 m2
Arsa Payı : 120/782
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANINDA AYRIK NİZAM KAT ADEDİ 3 E:0,27/0,81 EMSALLİ KONUT ALANINDA KALMAKTADIR.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/753 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR