ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860405
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR YENİGÜN 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/77 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2017/77 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 3211 Ada, 1 Parsel, ZİNCİRLİKUYU Mahalle/Köy, Tapu Bilgileri :Eskişehir İli , merkez Tepebaşı İlçesi Zincirlikuyu mahallesi , 3211 ada , 1 parsel , yüzölçümü 9.473, 92 m2, ARSA, E blok , Kat :zemin ,B.B. No : 3, arsa payı :1/44 , Dubleks Mesken ,Hatice ENGİNYURT ( Alikızı )adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır Adresi: Aşağısöğütönü mahallesi, 1560 sokak,No :60T , E blok,D:Bila

İmar Durumu : Uygulamalı İmar Planında KAKS : 0,60 ,H max :9,50 formül uygulamalı mesken alanına isabet etmektedir. Taşınmazın Yakın çevresinde 1561 ve 1578 caddeleri ,Aşağısöğütönü TOKİ blokları Sakarya Eğitim Okulları , TOKİ Söğütönü Ana Okulu, Uluslararası Türk Dünyası Kültür Başkenti Anadolu İmam Hatip Lisesi bulunmaktadır. Genelde Sitenin çevresi boş konumda olup, TOKİ blokları kuzeyinde , sözü edilen okullar batısında bulunmaktadır. Sitenin önündeki 1561 caddesi oluşturulma safhasındadır. Sitenin çok yakın çevresinde yapılaşma yoktur. Site ve Binaların çevresi kısmi çit ile çevrilmiş olup , iç yollar yapılmamış , binaların kabası bitmiş olup , sitede hiçbir çalışma yok ve terkedilmiş konumdadır. Bina III. Sınıf B grubu yapı sınıfında yapılmaktadır. Site ve binaların inşaat seviyeleri yaklaşık %53dür. Sitede toplam 11 blok mevcut olup,her blokta 4 adet dubleks daire bulunmaktadır. 2017 yılı asgari arsa birim değerleri 69,52 TL/m2 dir. Taşınmazlar Belediye ve Elektrik hizmetlerinden yararlanacak konumdadırlar. Şehir merkezi Vilayet Meydanına kuş uçuşu yaklaşık 7.216 mt mesafededir. Ulaşım olarak yakınındaki 1561 caddesi üzerinden geçen Belediye Halk Otobüsleri ve minibüsler ile yapılmaktadır. Site ve daireler yarım konumda olup ,hiçbir çalışana rastlanılmamıştır. Binaların çatısı kiremit ile kapalı ve dış cepheleri kaba sıvalı konumdadır. Dubleks Dairenin brüt alanı;zemin katta :57,70 m2+ 8,67m2 veranda ,üst katta :64,56 m2+4,44 m2 balkon olmak üzere toplam 135,37 m2 dir. Dubleks dairenin sadece üst pvc pencereleri var , kapılar ve alt kat pencereleri yoktur.Onaylı projesine göre yapılan dairenin Zemin Katında giriş holü + Salon + mutfak + wc + üst kata çıkış merdiveni+veranda , Üst Katında 3 oda + banyo-çamaşırlık + hol + balkon olarak betonarmesi yapılmıştır. Duvarlar ve tavanlar odalarda alçı sıvalı , banyo ve wc de kaba sıvalı konumdadır. İç merdiven basamakları ve oda mutfak-antre-balkon tabanları betonarme konumundadır. Dairenin Isınma sistemi kombi ile yapılacak şekilde kabloları döşenmiştir. Mutfak ve banyoda armatür ve aksesuar yoktur. Bina ve daire güney- kuzey cepheli ve çevresi açıktır. Çarşı merkezi Vilayet Meydanına , Köprübaşına , ticaret ve alış veriş merkezlerine uzak konumdadır. Ulaşımı zordur. Tesisat ve elektrik boruları döşenmiş olup kabloları çekilmemiştir. Sitenin yakın çevresinde yapılaşma yoktur. 90.000,00 TL.muhammen bedel tespit edilmiştir
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/77 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR