İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860238
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : KURTKÖY MAH. / YENİŞEHİR
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/1021 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2018 11:40
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 11:40

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2014/1021 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, Kurtköy Mahalle/Köy,9977 Ada, 7 Parsel, 3. Kat, 960/15792 arsa paylı,20 Nolu dubleks mesken nitelikli Bağımsız Bölümün tamamı. Daire doğu yöne bakmaktadır. Mahallen yapılan incelemede dairede; projesi harici farklılıklar görülmüştür. Salonun; bitişiğindeki oturma odası ile arasında bölme duvarı kaldırılmış, salona katılmış, salonun mutfak ile arasındak bölge duvarı yer değiştirilmiş, salondan bir kısım yerin mutfağa katılmış olduğu anlaşılmıştır. Ayrıca daire girişinde bulunan tuvalet depo olarak kullanılmakta, ebeveyn yatak odası banyosundan, antreye kapı açılmış, antreden de kullanılabilir duruma geterildiği anlaşılmıştır. Daire; girişte antre, devamında büyük bir hol, hole açılan, balkonlu salon, biri banyolu iki yatak odası, çatı dubleksine çıkış merdiveni ve aydınlığa bakan mutfak planında, takribi 125 m2 brüt yüz ölçümlü, çatı piyesinde; hol, biri banyolu ve teraslı, iki oda planında takribi 95 m2 brüt yüz ölçümlü, dairede ıslak zeminler seramik, odaları döşeme tahtası kaplı, vernikli, pencereler pvc, kapılar amerikan panel kapı, mutfakta; tezgah alt ve üstünde dolaplar, banyoda; küvet, klozet ve lavabo, mutfakta aydınlığa bakmakta, mutfak tezgahı alt ve üstünde dolaplar, çatı piyesine çıkış merdiveni ahşap döner merdivendir. Elektrik su ve kombi sistemde doğalgaz kalorifer tesisatlı, asansörlü, tapu kaydında bulunan yönetim planı tarihinden dairenin 7 yıllık olduğu anlaşılmıştır. Orta vasıfta malzeme ve işçilikle inşa edilmiş, belediye teknik alt yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgede ulaşımı kolaydır. Toplamda dairenin net alan yüz ölçümü;150,00 m2'den büyüktür.
Adresi : İstanbul İl, Pendik İlçe, Kurtköy Mahalle, Selçuklu Cad., Nisa Sok., No:13, Doruklar Sitesi Dostlar Apartmanı, 3. Kat, D:20
Yüzölçümü : Normal kat 125 m2 brüt, çatı piyesi 95 m2 brüt
Arsa Payı : 960/15792
İmar Durumu : 7 parsel; 1/1000 ölçekli, 15/02/2013 tasdik tarihli, şeyhli bölgesi uygulama imar planında; taks:0,40 kaks:1,40 yapılanma şartlarında (K1) rümuzlu konut alanında kalmaktadır. Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1021 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR