MANAVGAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

MANAVGAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859902
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : ILICA MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 163
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3655 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
3. İCRA DAİRESİ

2017/3655 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 488 Ada, 13 Parsel, ILICA Mahallesi, erdoğan apt. 50.sk, no:9,2. Kat 6 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz, 417,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 03.05.2012 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, kıymet taktirine konu olan kat irtifakına ayrılan 3/14 arsa paylı, Dubleks Mesken. .Parsel çevresinde imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Keşfe konu parsel üzerinde zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşan bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Yapı konut amaçlı olarak tasarlanmıştır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibari ile oldukça bakımlı bir görünüme sahiptir.Keşfe konu 6 bağımsız bölüm numaralı dubleks daire, yapının çatı katı ile birlikte kullanılan 2. normal katının doğu cephesinde (köşe başında-merdivenden çıkınca sol tarafında) bulunan dairesidir.Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi ve keşif tarihi itibari ile yerinde yapılan incelemelere göre keşfe konu dairenin alt katı, antre, banyo&wc, yatak odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden, üst katı ise antre, banyo, kiler, çocuk odası, yatak odası ve teras mahallerinden oluşmaktadır.Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları kısmen seramik, kısmen laminant parke, cephe doğramaları ise plastiktir.Daire keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir.Keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 163m² civarında inşaat alanına sahiptir.Buna göre keşfe konu bağımsız bölüm, Manavgat Tapu Müdürlüğü?nde bulunan mimari projesinden incelenmiş olup, yapılan incelemelerde bağımsız bölümün net alanı 110m² olarak hesaplanmıştır.
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 3/14
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 30/10/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3655 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR