BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00856672
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : BİTEZ MAH. / BODRUM
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 30.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/549 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3000000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ
2017/549 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 239 Ada, 1 Parsel, BİTEZ Mahalle/Köy, Gündönümü Mevkii, 39 Nolu Bağımsız Bölüm Muğla İli Bodrum İlçesi Bitez Mahallesi Gündönümü Mevkii 293 Ada - 1 Parselde bulunan 39 Bağımsız Bölüm numaralı dubleks mesken nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır. Ana taşınmaz Niteliği "37 Adet 2 Katlı Kargir Ev 12 Adet 2 Katlı Betonarme Bina ve Sosyal Tesis ve Arsası' şeklinde olup, 39 nolu bağımsız bölüm "Dubleks Mesken" olarak kayıtlıdır. Konu taşınmaz 'DORİA EVLERİ' isimli site içerisinde yer aldığı tespit edilmiştir.Söz konusu parsel mülga Bitez Belediye Meclisinin 11.07.2008 tarih ve 2008/54 sayılı kararıyla onaylanan L 1/1000 ölçekli Bitez Yalısı Koruma amaçlı Revizyon ve ilave İmar Planında TAKS:0.07 KAKS:0.15 yoğunluklu konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. Konu taşınmaz Bodrum merkeze takribi 4.0 km mesafede, Gümbet merkeze takribi 1.5 km mesafede yer aldığı, 'DORİA EVLERİ' adlı site içerisinde yer aldığı, site görevlisinin gösterdiği üzere B-39 site içi kapı numaralı ev olduğu, konu taşınmaz yönünden evde kimsenin bulunmaması üzerine evin içerisine girilemediği, evin zemin ve 1. kattan meydana geldiği, site görevlisinin beyan ettiği üzere salon, mutfak, 3 yatak odası, 2 banyo, teras alanlarından meydana geldiği, öndeki evlerin arasından kısmi deniz manzarasının bulunduğu, bahçede eve ait takribi 28 m2 büyüklüğünde havuz imalatının olduğu, bahçe peyzajının yapılmış olduğu, konu taşınmazın 1.sınıf işçilik ve malzeme kullanılarak yapılmış olduğu, evin belli cephelerinin taş malzeme ile kaplama yapılmış olduğu, peyzaj ve havuzla birlikte güzel bir mimari konsepte sahip olduğu, teras alanları ve havuzla birlikte takribi 220 m2, takribi 140 m2 net kullanım alanına sahip olduğu tespit edilmiştir. Kıymet takdirine konu taşınmaz belediye hizmetlerinden faydalanan bölge içerisinde yer alıp, denize kuş uçuşu 240 metre civarındadır. Çevre parsellerde konut amaçlı siteler, sahil tarafında ise yıldızlı turistik tesis ve otellerin yer aldığı, yapılaşma oranı %70 mertebesindedir.
Adresi : Bodrum merkeze takribi 4,0 km. Mesafede, Gümbet merkeze takribi 1,5 km. Mesafede yer alan DORİA EVLERİ adlı site içerisinde yer aldığı belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 34.545,79 m2
Arsa Payı : 25/1400
İmar Durumu : Dosyasındaki gibidir.
Kıymeti : 3.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir

.6- İİK. 127. Md.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satışilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/549 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR