ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00852945
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AKPINAR MAH. / DİKMEN
: 229
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4756 ESAS
Muhammen Bedeli
:
560000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.10.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2018/4756 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 28014 Ada, 1 Parsel, AKPINAR Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili, Çankaya ilçesi, Akpınar Mahallesi, 28014 ada, 1 parseli teşkil eden 978,00 m² miktarındaki 7 katlı betorarme apartman ve arsası niteliğindeki ana taşınmazda 75/978 arsa paylı, 4. kat, 15 nolu bağımsız bölüm nolu meskenin tamamı Fayık oğlu Burç Alp YÜCEL adına kayıtlıdır.
Taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, konut alanı içerisinde kalmakta olup, ayrık nizam, 5 kat, kat alan kat sayılı 1,8, ön bahçe çekme mesafesi 5 m., yan parsel çekme mesafesi 4 m.,yapılaşma koşullarına sahiptir.
A)Taşınmazın bulunduğu binanın özellikleri: Ana taşınmaz 3B yapı sınıfında, 2 bodrum+zemin+4 normal kat, 18 mesken olarak inşa edilmiştir. 2. bodrum katında, sağınak+otopark, su deposu, 1. bodrum katında kapısı dairesi, kazan dairesi, su saati nişi, 2 mesken, zemin katından 3. normal katına kadar her kata 3?er mesken, 4. normal katında 4 adet çatı aralı mesken bulunmaktadır. Bina girişi zemin katından kuzey yönünden sağlanmaktadır. 858. Caddeden binaya bakıldığında sol taraftan girilmektedir. Bina önünde ön bahçe bulunmakta olup, bahçe zemini çim kaplı, çevresi duvar zeri krom profil ile çevrilidir. Bahçe içinde çam ağaçları bulunmaktadır. Cadde ile bina girişi arasında kalan kısım karo taş döşelidir. Bina giriş kapısı lamine ahşap doğramadır. Bina girişinde görüntülü diafon sistemi mevcut olup bina giriş kapısı, daifon sistemi ve daire sahiplerine teslim edilen Rfid anahtarlık ile açılmaktadır. Bina dahilinde kamera sistemi bulunmaktadır. Dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. 858. Caddeye bakan pencereleri Fransız balkondur. Tüm balkon korkulukları krom profildir. Bina giriş holü, merdiven rıht ve basamakları zemini granit, giriş holü duvarları duvar kağıdı, merdiven duvarları plastik boya, tavanı alçı üzeri tavan boyasıdır. Merdiven korkuluk ve küpeşteleri krom profil doğramadır. Bina çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Ana taşınmazda asansör ve kapalı otopark bulunmaktadır.
B) Meskenin özellikleri: Konut-çatı aralıklı nitelikli 15 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmazda 4. normal katta, bina girişine göre sağ ön konumda yer almaktadır. Kuzey ve batı cephelidir. Mahallinde yapılan ölçümlere göre; 4. normal katı yaklaşık 122 m² net kullanım alanlı (balkon dahil), salon, 4 oda, banyo-wc, duş, kiler, wc, mutfak, antre ve 1 balkon bölümlerinden, çatı arası katı yaklaşık 62 m² net kullanım alanlı (45 m² teras hariç), 2 oda, banyo, giyinme odası, hol ve 1 teras bölümlerinden oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı, lamine ahşap kasalı, ahşap kanatlı, iç mekan kapı kasaları mebran ve kanatları lake boyalı ahşap ve penceleri PVC doğramadır. Antre zemini seramik, duvarları saten boyalı, tavanı alçı üzeri saten boyalıdır. Antrede laminat+aynalı vestiyer bulunmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları saten boyalıdır. Salon ve tüm oda tavanları kartonpiyer dekorlu, alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfak zemini seramik duvarları saten boyalı, tavanı alçıpen dekorlu ve pvc spot aydınlatmalıdır. Mutfakta alt dolap kapakları balon kapak, üst dolapları lake boyalı olup corian tezgahı bulunmaktadır. Wc zemini seramik duvarları fayans kaplamadır. Banyo zemini seramik, duvarları fayans, tavanı alçı üzeri zaten boyalıdır. Banyo ve duş bölümünde tekneli duşakabin, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Balkon zemini seramik olup korkulukları krom profil doğramadır. Salon odalar, wc ve banyo normal ampul aydınlatmalıdır. Isıtma sistemi doğalgaz kombi sistemi olup, kombi ve petekleri takılıdır. Taşınmaz boştur. Bağımsız bölüm m² cetvelinde 293,77 m² brüt alanlı, Emlak Vergisi Bildirim Belgesinde 372,98 m² toplam alan (ortak hisse dahil) olarak kayıtlı olup, mahallinde 229 m² net alan (teras dahil), olarak ölçülmüştür.
Adresi : Akpınar Mah. 861. Cadde 7/15 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 229 m2
Arsa Payı : 75/978
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 7, İnşaat tarzı Ayrık nizam, 5 kat, kat alan kat sayılı 1,8, ön bahçe çekme mesafesi 5 m., yan parsel çekme mesafesi 4 m.,yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 560.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/10/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4756 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR