ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00845277
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 10
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 31.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/759 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
525,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.09.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2018 11:00
Satış Yeri
:
Erdemli İcra Müdürlüğü Kalemi- Erdemli /MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/759 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 176 Ada, 12 Parsel, LEMAS Mahalle/Köy, C Blok 9-10. Kat20 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken vasıflı taşınmazda borçlunun hissesi Tamdır. Bölge, imara uygun yapılaşması çoğunlukla tamamlanmış, Limonlu beldesinin sahil bandında yer alan, genel olarak tatil sitelerinde oluşan, orta seviyedeki yerleşim alanlarındandır. Yazlık amaçlı kullanılan yerleşim alanlarıyla dikkat çeken bölge deniz kenarında olması nedeniyle tercih görmektedir. Yaz aylan haricinde oldukça sakin ve boş olan bölgede, bazı stabilize yollar dışında alt yapı ve ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Yerinde yapılan incelemeye göre taşınmazın bulunduğu Milenyum Beach Sitesi dört bloktan oluşmaktadır ve dört tarafı duvarla çevrili, açık yüzme havuzu bahçe düzenlemesi ve aquaparkı mevcuttur. Site içerisinde yürüme alanları , kamelya mevcuttur. Parsel üzerinde doğudan batıya doğru ikinci blok olan C Blokta yer alan taşınmazın bulunduğu betonarme tarzda inşa edilmiş olan bina, zemin+10 normal kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi normal sıva üzeri plastik boyalı, giriş sahanlığı zemini seramik kaplamalı, duvar ve tavanları normal sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven basamakları seramik kaplamalı, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Bina çift asansörlüdür.Yerinde yapılan incelemeye göre taşınmazın kullanım alanı net 165 m², brüt 200 m²dir. Merdivenden çıkınca sol taraftaki meskendir. Kuzey-güney olmak üzere 2 cephesi olan mesken üç oda, bir salon, mutfak, iki balkon, iki teras, üç wc-banyo, antre ve holden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Antre, hol ve ıslak zeminleri mermer kaplamalı, oda ve salon zeminleri mermer, duvar ve tavanları alçı sıva üzeri saten boyalı asma tavan ve spot aydınlatmalı, iç kapıları Amerikan panel, dış doğramaları pencereleri pvc, mutfak dolabı mdf tezgahı granit, banyoda duvarlar ve zemin seramik kaplamalı vitrifıyeleri tamdır ve jakuzisi mevcuttur. Daire deniz ve havuz manzaralıdır. Lüks inşaat sınıfında kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir.Taşınmazın site içinde yer alması, sitenin yüzme havuzlu olması, taşınmazın kuzey-güney cepheli olması, deniz manzaralı olması, geniş alana sahip olması olumlu özellikleridir.
Adresi : Limonlu Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 105 Milenyum Beach Sitesi C Blok Kat: 10 Daire:20 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 165 m2
Arsa Payı : 110/5237
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulumu imar planında Konut Alanı olarak ayılmış olup;Mevcut yapı korunacak alandır.
Kıymeti : 525.000,00 TL
KDV Oranı :K.H.K. Gereği 31/10/2018 Tarihinden önce ödenmesi halinde %8 bu tarihden sonra ödenmesi halinde %18'dir.
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 14/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Kalemi- Erdemli /MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/759 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR