ANTALYA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

ANTALYA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00843213
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : GÜRSU MAH. / ARAPSUYU
Oda Sayısı : 5+1
: 147
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 27.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/10281 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
ANTALYA 11. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
11. İCRA DAİRESİ

2016/10281 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
POSTA ADRESİ: KonyaaltıGürsu Mahallesi 318 sokak No:15 Lal Sitesi N- blok K:7 D:15 ANTALYA
TAPU KAYDI : İli: Antalya İlçesi : Konyaaltı, Mahalle: Arapsuyu, Ada:6430, Parsel:8,Ana Gayrimenkul Niteliği : a,b,c,d,e,f,g,h,ı,j,k,l,m,n ve o bloklardan oluşan Kargir Apart Otel, Y.Ölçümü : 20.685,00 m2 ,79/20685Arsa paylı, N blok 7. Kat, 15 B.bölüm No’lu Dubleks Apart Daire, Malik : Leyla Korkmaz Kiraz / Ramazan kızıadına kayıtlıHisse : Tam
YERİ VE ÇEVRE ÖZELLİKLERİ: Taşınmazın bulunduğu siteye yakın konumda sahil bandında Turizm imarlı yapılar mevcut olup , Gürsu Mahallesinde, 318 sokak üzerinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede genelde konut yapılar şeklinde olup, tamamlanmış alt yapı hizmetlerinden yol, su, elk, kanal mevcuttur. Taşınmaza toplu ve özel ulaşım imkanlarıyla ulaşım mümkündür. sosyal donatı alanları ve plaj yakın mesafededir.
ANA TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Taşınmazın bulunduğu bina, ihate duvarı çekilmiş çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılmış site içersinde taşınmazında bulunduğu N - blok bina betonarme karkas inşaat sisteminde 2 Bodrum+Zemin+ 7 Normal kat+ Çatı kat olarak inşa edilmiş, binanın 2. Bodrum-1.Bodrum ve Zemin katında iki adet Tripleks apart daire,1. ,2., 3., 4., 5. ve 6. katta2’şerApart daire, 7+ çatı katta 2 adet Dubleks Apart Daire olmak üzere binada toplam 16 B.bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephe kaplaması sıva üzeri akrilik dış cephe boyası,merdiven basamaklarıyla kat sahanlıkları, mermer kaplı, demir doğramalı, asansörlü, 20- 22 yıllık binadır. Site ortak kullanım alanında 24 saat güvenlik, kapalı otopark, açık otopark, açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu gibi bölümler olup üst düzey gelir grubuna hitap etmektedir.
BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ: Dubleks mesken vasfındaki taşınmaz onaylı projesinde ve mahallinde 7+ çatı kat seviyesinde kuzey, doğu ve batı istikametlerine cepheli konumda çelik dış kapılı dubleks dairede projesine göre aykırılıklar olup çatı kat gayriresmi ilave katmalarla büyütülmüştür.
Taşınmaz ; Projesinde : Dubleksdairenin giriş katında2 oda, 1 salon, (yaşam) , mutfak,wc,antre,gece holü ve 1 balkon antreden ahşapmerdivenle çıkılan taşınmazın üst katında1 oda, banyo, holve teras bulunmaktadır.Projesinde taşınmazın giriş katı 92.70 m2, üst katı (çatı katı) 55 m2 tamamı toplamda brüt 147,50 m2, dubleks apart daire vasfındadır.
Halihazırda : Dairenin giriş katında 2 oda, 1 salon, mutfak, wc -banyo -lavaboantre - hol ve 1 balkonmahallerinden oluştuğu görülmektedir.dubleks dairenin üst katında (Çatı katında)2 oda, çamaşır bölümü (odası),banyo-lavabo -wchol, 1 teras mahallerinden oluşmaktadır.Taşınmazın taban döşemeleri seramik ve ahşap lamine parke kaplı, ıslak alanları seramik olup ahşap iç kapılar amerikan presli panel kapı,pvc. ısıcamlı pencereler,sıvalı,saten boyalı, kartonpiyerli, mutfak dolapları membran profil kapaklı, tezgahı mermer kaplı ,vestiyerlideniz manzaralı dubleks mesken vasfında taşınmazdır.
Not : Taşınmaz dosyasında bulunan tapu kayıt belgesinde apart daire olarak görülmekte olup (Halihazırda dubleks daire) ilgili belediyedeki projesinde ve yapı ruhsatında apart otel - daire olarak görülmektedir
İmar Durumu : Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa vasfındaki Konyaaltı Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünden alınan 25.11.2016 Tarih ve 10703 sayılı yazıya göre kıymet taktirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa 1 /1000 ölçekli uygulama imar planındaEmsal:0,80 Turizm Alanı imarlı arsadır. 29.12.1995 tarih 06/18 sayılı Yapı Ruhsatı ile kat irtifakı kurulmuştur.(Taşınmaz yapı ruhsat belgesinde Apart otel olarak görülmektedir)
Kıymeti : 1.600.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve hacizler
1. Satış Günü : 01/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 01/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ANTALYA 11. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10281 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR