MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835960
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : ÖMERBEY MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/399 ESAS
Muhammen Bedeli
:
4800 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2011/399 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa ili, Mudanya İlçesi Ömerbey Mah. Cilt 46, sayfa 4507, 1406 Ada, 1 Parsel'de kayıtlı, 2.279,92 m2 alanlı, arsa ana taşınmaz nitelikli, 125/4800 arsa paylı, A Blok, 3. kat ve çatı katı 12 bağımsız bölüm noda, 3/125 hissede borçlu adına, 122/125 hissede hakkı malik adına, Kat irtifaklı olarak kayıtlıdır. Tapu kaydı üzerinde çeşitli icrai haciz şerhleri bulunmaktadır. Satış borçlunun 3/125 hissesi üzerinden yapılacaktır.
Özellikleri : Mudanya İlçe Merkezi'nin doğusunda ve merkeze yaklaşık 2 km, Mudanya Bursa Karayoluna yaklaşık 250 m, denize 500 m mesafede ve rampa bir yolla ulaşılır konumdadır. Doğalgaz tesisatı döşenmiş olmakla birlikte, radyatörler petekleri döşenmemiş, doğalgaz sayacı konulmamış ve daire içinde fiilen doğalgazlı ısınmaya geçilmemiştir. Blok zemin kat, 4 adet normal kat ve çatı katından müteşekkildir. Dairenin yer aldığı bloğun dış kapısı ferforje demirden mamuldür. Merdiven sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer olup merdiven korkulukları alüminyum profildir. Son katta korkuluklar konulmamıştır. Blok asansörlüdür. Dubleks dairenin alt katı, antre, salon-açık mutfak, iki oda, banyo, mutfak ve 1 adet L şeklinde balkondan müteşekkildir. Daire natamam durumda olup döşemeler çıplak beton üzeri şap, duvarlar son kat boyası yapılmamış alçı satendir. Banyo ve açık mutfakta hiçbir imalat ve tefriş mevcut değildir. İç kapı kasa ve kanatları konulmamıştır. Pencereler pvc doğramadır. Bu katın alanı yaklaşık 85 m2 dir. Çatı katında iki oda ve banyo mevcuttur. Bu kata çıkışı sağlayan dahili merdivenler kaplamasız çıplak betondur. Döşemeler şap, tavanlar boyası yapılmamış osb malzeme ile kaplıdır, banyoda hiçbir imalat ve tefriş yapılmamıştır. İki adet güvercinlik penceresinden birisi montaj sız diğeri montaj lı ancak camsızdır. Çatı katı küçük alanda ve terassızdır. Daire deniz manzaralıdır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Mudanya Revizyon Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam 5 kat, K.A.K.S:1.20 Ön Bahçe Mesafesi 5 m, Yan Bahçe Mesafesi 3 m yapılaşma şartlarıyla yer almaktadır.
Kıymeti : 4.800,00 TL(Satış borçlunun 3/125 hissesi üzerinden yapılacaktır.)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 17/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/399 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR