TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835076
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : KANUNİ MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 4+2
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 08.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/33461 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.08.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu) Satış Odası Kaşüstü/YOMRA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/33461 ESAS
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Trabzon İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/98 Esas,2018/413 K.sayılı kesinleşmiş kıymet taktiri Mahkeme Kararı ve Mahkeme Bilirkişi Raporu doğrultusunda ; Trabzon , Ortahisar , Kanuni Mahallesi , 143 Ada , 9 Parsel , 1/20 Arsa Paylı , A Blok, 4.Kat,9 nolu Bağ.blm,Balkonlar hariç mesken giriş kat 80,35m2+ üst katı 40,45m2 alanlı, Dubleks Mesken, Taşınmazın yakın çevresinde benzer nitelikte binalar bulunmaktadır.Toplu taşıma araçları ile ulaşılabilirliği rahattır.Bölgede altyapı mevcut,Sosyo ekonomik olarak orta gelir grubu bölgede yer almaktadır.Taşınmaz Belediye sınırları dahilinde uygulama imar planı içerisinde olduğundan arsa vasfındadır.Konuk Sokak ile Horon caddesi arasında kalmaktadır- Trabzon Rize karayoluna kuş uçuşu yaklaşık 864m7dir.Parseller düzgün ve diktdörtgen yapıya sahip olup yeniden yapılaşmaya müsaittir.Bina 3.Sınıf B.grubundadır.Keşif günü taşınmaz kapalı olduğundan iç mekana ilişkin değerlendirmeler emsal dairelerden ve onaylı projesinden hareketle değerlendirilmiştir.Tapu Sicil Md.den temin edilen onaylı mimari projesine göre 3 oda,1 salon,mutfak,banyo , antre,wc, ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Zeminler;ıslak hacimlerde ve holde seramik,salon ve odalarda ahşap, duvarlar; odalarda saten boyalı, ıslak hacimlerde fayans kaplıdır.net kullanım alanı balkonlar hariç 80,35m2'dir. Çatı Katının ise 2 oda,mutfak,giriş holü,banyo ve wc den oluşmaktadır. zeminler;ıslak hacimlerde ve holde seramik,salon ve odalarda ahşap,duvarlar; odalarda saten boyalı,ıslak hacimlerde fayans kaplıdır.net kullanım alanı balkonlar hariç 40,45m2'dir.Bina girişlerinde merdivenlerde ve sahanlıklarda zeminler mermer, duvarlar saten boyalıdır.Merdiven korkulukları ahşap doğramadır.Bina asansörlü,ısınma merkezi sistem kaloriferli,dışı akrilik boya ,dış doğramalar PVC olup çatı örtüsü var.Değerlendirmede binanın yaşı-yıpranmas-kullanım durumuna göre %15 değer kaybı taktir edilmiştir.İmar Durumu:İmar planı ve iskan sahası içerisinde, Blok Nizam -5 kat - Bina Yüksekliği 16mt.-0,40 Taks- ön bahçe 5mt-yan bahçe 3,50m.mesafeli. Kaydındaki Şerhler:1-3402 sayılı Kan.22.md.nin 2.fıkrasının a bendi uygulamasına tabidir. 2- 578997 sistem nolu 9-Odunluk eklenti bilgisi var.
Kıymeti : 280.000,00 TL,KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu) Satış Odası Kaşüstü/YOMRA
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satış bedeli üzerinden belirlenen %1 KDV, ihale damga resmi-tahliye ve teslim,tescil masraflarıyla , tapu harcının(alım)yarısı alıcıya ait olup, tapu (satım )harcının diğer yarısı ,tellaliye ücreti ve yeni düzenlenen yasa doğrultusunda şartlarının uyması halinde var ise aynından doğan vergi borçları satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Bilirkişi raporunca taşınmazın iç mekan ve iç mekana ait diğer özellikleri(mimari projesi ve emsal dairelere göre tespit yapılmış) tespit edilememiş olup satışa gireceklerin bu husus ile ve yine taşınmaz kaydında yer alan şerh ve beyan-eklentiler ile birlikte satışının yapılacağın önceden kabul etmiş sayılacaklardır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/33461 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2018
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR