ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823054
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : YEŞİLBAYIR MAH. / BOĞAZİÇİ
: 91
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11623 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.07.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
16.08.2018 10:45
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2017/11623 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Yeşilbayır Mah., 35849 Ada, 21 Parsel,1.Bodrum Kat 1 Nolu bağımsız bölüm. Bina, 2 bodrum + zemin + 3 normal kat ve çatı arasından oluşmaktadır. Binanın cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır. Anagayrimenkul asansörlüdür. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve balkondan müteşekkildir. Teras dubleks olan dairenin giriş katında: antre, oda, salon, mutfak, wc, banyo ve balkon; alt katında 2 oda bulunmaktadır. Antre zemini seramik, duvarları dekoratif boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odalarda yer döşemesi laminat parke kaplı olup, duvarları dekoratif boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Alt kattaki oda, odaya açılmaktadır. Mutfak zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı mermerit, tezgâh alnı seramik, tezgâhın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. Wc ile banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Wc'de helataşı ve lavabo; banyoda duş teknesi, kabini ve lavabo mevcuttur. Balkon zemini seramiktir. Pencereler PVC+ısıcamlı doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken 1777.Sokak?a göre sol ön (kuzeybatı) cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı Fen Bilirkişisi tarafından içten içe yapılan ölçülere göre, 1,30 m2 balkon ve 90,00 m2 daire olmak üzere toplam 91,30 m2 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Yeşilbayır Mah. 1777. Sokak Kızılırmak Apartmanı No:11 D:1 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 916 m2
Arsa Payı : 32/916
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/07/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11623 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR