KARACABEY İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00822540
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : TAVŞANLI MAH. / KARACABEY
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 13.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1393 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
28.08.2018 11:15
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Odası- Karacabey/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY
İCRA DAİRESİ
2017/1393 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, Tavşanlı Mahallesi, 434 Ada, 26 Parsel noda tapuya kayıtlı, 394,91-m2 arsa üzerine inşaa edilmiş apartmanda 22/105 arsa paylı, Üçüncü+Çatı Piyesi, 7 nolu Nolu Bağımsız Bölüm, Dubleks Mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda taşınmaz Tavşanlı Mahallesi Turan özek Caddesi Yavuz akbay apartmanı No:20 adresinde 3.normal katta 7 nolu dubleks mesken vasfındadır.Keşif tarihinde borçlu ikamet etmekte olup,5 oda,1 salon,mutfak,iki banyo,bir ebeveyn banyosu,tuvalet,iki balkon ile iki adet teras alandan ibarettir.Oldukça geniş ve ferah bir kullanıma sahip dubleks mesken brüt 250,00 m2 kullanım alanlıdır.alt katta 2 oda,1 salon,hol,mutfak,banyo,tuvalet,ebeveyn banyosu,balkondan ibarettir.Üst katta ise 3 oda,hol,banyo ve iki büyük ve manzaralı terası vardır.Batıya bakan terası brüt 80,00 m2 alanlı olup,20 m2 si pergola ile kapalıdır.Doğuya yani ön cepheye bakan teras ise tamamen kapalıdır.Brüt kullanım alanı 35,00 m2 dir.Kapılar Amerikan pres kapı olup,giriş kapısı çelik kapıdır.Doğalgaz kombili ısınma sistemine sahip meskende Asansör mevcut olup 3/B yapı grubuna girmektedir.Dubleks mesken 2013 yılından sonra 2015 yılında yapı kullanım izin belgesi alınmıştır. Hol ve mutfak tabanı seramikle ,odalar ise ahşap laminat parke ile kaplıdır.İlçe merkezine yakın mesafede bulunan meskenin satış kabiliyeti oldukça yüksektir.Fakat alt katta yatak odası,ebeveyn banyosu ve çocuk odası tavanında rutubet vardır.Negatif olarak satışa etkisi olacaktır.
Adresi : Tavşanlı Mahallesi Turan özek Caddesi Yavuz akbay apartmanı No:20
İmar Durumu : Karacabey Belediyesinden celbedilen imar durumu hakkındaki belgeye göre ; imar planı vekonut alanı içinde kalmaktadır.4 kata imarlı olup,Turan Özek Caddesi Üzerinde yer almaktadır.Zeminde 1 zemin ve 3 normal katıl betonarme apartman yapısı vardır.
Kıymeti : 300.000,00 TL,KDV Oranı : %18, Yüzölçümü : 250,00-m2,Arsa Payı : 22/105
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/07/2018 günü 11:15 - 11:20 arası,2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Odası- Karacabey/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1393 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR