BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00822143
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : FETHİYE MAH. / ATAEVLER
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 13.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1097 ESAS
Muhammen Bedeli
:
323340 TL
Birinci Satış Günü
:
26.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 13. İCRA DAİRESİ
2016/1097 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Tapu Kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Fethiye Mahallesi, 1826 ada; 45 parselde 12 nolu bağımsız bölüm kat irtifakı olan, 740,78 m² tapu alanlı ve niteliği ‘’ ARSA‘’ vasıflı taşınmazın, 164/3473 arsa paylı bağımsız bölüm niteliği DUBLEKS DAİRE olan alanın tamamı
İmar Durumu :Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Fethiye Mahallesi 1826 ada, 45 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planında konut alanında kalmaktadır.
Mahalli Durumu : Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Fethiye Mahallesi, Gümüş Sok. Berma Apt. B Blok No:2 adresinde, 12 nolu bağımsız bölümün bulunduğu Zemin, 2 Normal Kat ve Dubleks Kat olmak üzere toplam 4 katlı B.A Karkas nitelikte yapılmıştır.12 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 140,58 m²,brüt alanı 161,67 m² olarak hesaplanmıştır.
Giriş Katı; Salon, 1 adet oda, mutfak, hol, banyo ve 1 adet balkon mahalinden teşkil edilmiş olup, salon ve 1 adet odanın zemin kaplamaları laminant parke; mutfak ve holün zemin kaplamaları seramik, duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyalıdır. Holün tamamı ile salon ve mutfağın bir duvarında duvar kâğıdı uygulaması bulunmaktadır. 1 adet odanın sandık odası olarak yapılması sebebi ile pencere bulunmamakta ve gün ışığından yararlanamamaktadır. Banyo alanı zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır.Salon, oda, mutfak ve holün tavanında alçıpandan yapılan asma tavan ve ışık bandı uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta mdf dolap arasında çimstone tezgâh bulunmaktadır.
Üst Kat; 3 adet oda, hol, banyo, ebeveyn duşu ve 1 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup, 3 adet oda ve hol alanının zemin kaplamaları laminant parke, duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. 1 adet odanın sandık odası olarak yapılması sebebi ile pencere bulunmamakta ve gün ışığından yararlanamamaktadır. Tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Banyo ve ebeveyn duş alanı zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır.Teraslarda zemin seramik kaplamadır. Katlar arası çıkış merdivenleri ahşap kaplama olup, merdiven korkulukları alüminyum malzemedendir.
Taşınmazın tüm pencereleri, balkon ve teras kapıları pvc profil olup, camlar çift camlıdır. Taşınmazın diğer tüm kapıları ise panel kapıdır. Taşınmaz giriş kapısı çelik kapıdır. Isıtma panel radyatör ile yapılmaktadır. Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar dükkân, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 140,58 m2 Net 161,67m2 Brüt
Arsa Payı : 164/3473
Kıymeti : 323.340,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 26/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1097 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR