BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00818704
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : TORBA MAH. / BODRUM
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 07.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/578 Talimat
Muhammen Bedeli
:
550000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
13.09.2018 11:10
Satış Yeri
:
Bodrum 2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ
2014/578 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 168 Ada, 5 Parsel, Torba Mahalle/Köy, Torba/Tavşanlı Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın tamamı Mahmut Esmer adına kayıtlı olup; Bodrum Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 23/11/2015 tarihli gönderilmiş olduğu cevabi yazıda söz konusu taşınmazın imar durumunun Bodrum , Torba 1. Etap Revizyon ve ilave uygulama imar planında TAKS: %7,5, KAKS: %15 emsalli konut alanında kaldığı belirtilmiştir. Taşınmaz Torba-Gündoğan yolu üzerinde Rıza ANTER caddesi olarak adlandırılan cadde üzerinde Üstmandalya evleri sitesi içirisinde bulunduğu, site alt girişinden siyeye girildiğinde site içi yola göre sağda yön olarak parselin batı yönünde bulunan bağımsız bölümün salon+1. kat 110 m2 alanlı dubleks mesken olduğu, zeminin salon, açık mutfak ve Wc, birinci katın ise 2 yatak odası, 1 hol, ve banyo WC olarak tasarlandığı, ayrıca salonda bir şömine bulunduğu, doğramaların ahşap desenli PVC , iç kapıların Amerikan kapı olduğu, tüm dış kapı ve pencerelerin demir ferforje ile korundu zemin salonunun seramik, 1. katın ise laminant parke olduğu, meskenin güney yönündeki ana giriş kapısının kapatılarak bu bölümün mutfağa ilave yapılarak güney cepheseye doğru büyütülmüş olduğu yaklaşık 25 yıla yakın bir zaman önce yapılmış olan sitede bulunan evin bakımlı olduğu ve deniz manzarasına hakim bir konumda bulunduğu, denize 900 m, Torba merkeze 800 m , Bodrum merkeze 6 km mesafede bununan dubleks meskenin belediyenin tüm hizmetlerinden yararlandığı, bahçesinin peyzajının düzgün yapılmış olduğu ve bina önde geniş bir veranda bulunduğu rapor edilmiştir.
Yüzölçümü : 2.414,85 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/08/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 13/09/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK. 127. Md.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satışilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/578 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR