LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00817566
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Semt-Mahalle : GAZİ SÜLEYMAN PAŞA MAH. / LAPSEKİ
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 04.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.08.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
Lapseki Adliyesi , Lapseki İcra Müdürlüğü odası , LAPSEKİ/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
İCRA DAİRESİ

2018/6 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, 63 Ada, 32 Parsel, Gazi SüleymanPaşa Mahalle, dubleks mesken 8 nolu bağımsız bölüm Satışa konu olan üçüncü kat + çatı katı , dubleks mesken cinsinde 11/96 arsa paylı kat irtifak tapuludur.Yapı Lapseki Belediyesinden 18.09.2015 tarih ve 44 nolu yapı ruhsatlı 9 adet bağımsız bölüm mesken şeklinde yapı ruhsatlıdır.Taşınmazın bulunduğu yer Şehir imar planında bitişik nizam beş kat imar inşaat müsadelidir.Konum olarak ilçenin merkezine çok yakın eski yerleşim alanındadır.Yapı betonarme tarzda inşa edilmiş olup , her kat ayrı kullanıma elverişli iki daire , üçüncü katta bir normal, iki dubleks şeklinde inşa edilmiştir.8 nolu dairede iki oda, salon, mutfak, wc, banyo, çatı katında oda, duş, teras bulunmaktadır.Faydalı kullanım alanları 80 m2 + 40m2 =120 m2 dir.Ön ve arka cephede açık balkonu vardır.Islak zeminler seramik, odalar laminant kaplıdır.Kapılar ahşap, pencereler pvcdir.Katı yakıtlı kalorifer ısıtmalıdır.Tüm iç ve diş yüzeyler sıvalı boyalı badanalıdır.Elektrik ,su, pis su tesisatları mevcuttur.Genel görünüm olarak daire bakımlı olup halihazırda kullanılabilecek durumdadır.
Adresi : Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 270,49 m2
Arsa Payı : 11/96
İmar Durumu : İmar cevabı dosyada mevcuttur. Ticaret+Konut alanı , Bitişik Nizam 5 kat a imarlıdır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Tapu kaydı dosyada mevcuttur. Yönetim Planı 24/06/2015 , 06/02/2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez. AT 2565 Sayılı Kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/09/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Lapseki Adliyesi , Lapseki İcra Müdürlüğü odası , LAPSEKİ/ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR