KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805601
Şehir : Kırşehir / Merkez
Semt-Mahalle : AŞIKPAŞA MAH. / ÇARŞI
: 170
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/84 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
Kırşehir Adliyesi Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2018/84 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırşehir İl, Merkez İlçe, 5045 Ada, 3 Parsel, Aşıkpaşa Mah, İspallaz Mevkii, 2. Kat, 4 nolu bağımsız bölüm. Taşınmaz Dubleks mesken vasıflı taşınmaz 170 m² alana sahiptir. Taşınmaz Kırşehir Belediyesi İmar Planı sınırları dahilinde olup, her türlü Belediye ve Alt Yapı Hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yakın konumda yer almaktadır. Taşınmaz Şehrimizin Ticari, Ekonomik, Sosyal ve Kültürel( Eğitim, Kültür, Hastane, Dini Tesis, Kamu Kuruluşları vb. gibi ) tesis merkezlerine yakın bir mesafededir. Yapıda asansör vardır. Taşınmazın bulunduğu bina 2014 Yılında yapılmıştır. Yapının yapım yılı ve kullanılan yapı malzemeleri itibariyle 06/03/2007 tarih ve 26454 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Deprem Bölgelerinde yapılacak binalar hakkında Yönetmeliğe uygun olduğu düşünülmektedir. Taşınmazın alt katı 1 oda, 1 salon, mutfak, tuvalet, üst katı 3 oda, tuvalet, banyo ve ebeveyn banyosundan ibaret olup, yapıda ısı yalıtımı vardır. Taşınmaz ara kat dublekstir.
Adresi : Kervansaray Mah. 1978. sok.Cihan Apt. 2. Kat, Kırşehir
Yüzölçümü : 503 m2
Arsa Payı : 90/503
İmar Durumu : Dosyada mevcut.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kırşehir Adliyesi Müzayede Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/84 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR