KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805553
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : YUVACIK YAKACIK MAH. / BAŞİSKELE
Oda Sayısı : 5+1
: 230
Banyo Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/396 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
415382 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
06.08.2018 11:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ
2017/396 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Kocaeli ili Başiskele ilçesi Yuvacık Mahallesi 5409 Parsel H Blok Bodrum+Zemin Kat 2 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz, arsa niteliğindeki ana taşınmaz üzerine kurulu mesken-dubleks vasfında olup tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın bulunduğu sitenin etrafı güvenlik duvarı ile çevrili, güvenlik kontrollü girişli, açık otoparklı, açık yüzme havuzlu ve açık spor tesisleri, çocuk oyun alanlıdır. Bahçe peyzajı yapılı, doluluk oranı yüksek sitedir. Bağımsız bölümün bulunduğu H blok betonarme karkas tarzda bodrum, zemin, 2 normal kat ve çatı piyesinden oluşmaktadır. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı alüminyum doğrama, iç mekanda zeminler ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarlar plastik boyalıdır. Blok bakımlıdır. 2 nolu bağımsız bölüm, bodrum ve zemin katta yer alan dubleks meskendir. Bodrum katı brüt 100 m2 alanlı olup, hol, salon, mutfak, banyo, wc ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Zemin katı brüt 130 m2 alanlı olup, antre, koridor, 4 oda, 2 banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı, pencereleri PVC doğramadır.
Adresi : Paşadağ Mah.Hastane Cad.Mavi Yeşil Park Sitesi H Blok No:8H D:2
Başiskele/Kocaeli
Yüzölçümü : 13.915 m2
Arsa Payı : 4/300
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut Alanı" olarak planlıdır. Yapılaşma koşulları; TAKS:0,30; KAKS:0,90; Hmax:9,50 metredir. Parselin terki bulunmamaktadır.
Kıymeti : 415.382,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/07/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 06/08/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/396 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR