GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00803153
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Oda Sayısı : 3+1
: 280
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1039 Talimat
Muhammen Bedeli
:
443000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.08.2018 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2015/1039 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmaz Gaziantep ili şehitkamil ilçesi sarıgüllük mahallesi , ada 307,parsel 419 de kayıtlı bulunan tamamanı 1097 m2 olan kat irtifakına göre 5.katta ve çatı katındaki 110/1097 arsa payılı 13 nolu meskenin tamamıdır.Taşınmazın hali hazırda 5.normal kat ve çatı katındaki 13 nolu kapı no 10 bağımsız bölüme gelindiğinde yerinde de mesken olarak düzenlenmiş ve mesken olarak kullanıldığı anlaşılmış olup, apartman içerisinde 10 nolu kapıdan içeri girildiğinde girişte bir giriş sol tarafta misafir salonu karşıda mutfak antrenin sağında ise üç oda banyo wc bulunmaktadır, ayırca misafir salonu önü ve mutfak önünde büyük balkon bulunmaktadır.Giriş antresinin bulunduğu yerdeki merdivenlerle teras kata çıkıldığında ise bu katta iki yatak odası ve banyo bulunmaktadır. Yapının her iki katı birlikte iki katlı mesken olarak kullanılmaktadır.Betonarme olarak yapılmış duvarlar ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır, iç doğramalar ahşap üzeri boyalıdır,dış doğramalar pvc den imal edilmiştir,ıslak zemin tabanları mermer kaplıdır, oda tabanları ahşap parke ile kaplıdır, mutfak lv wc banyo duvarları tavana kadar fayansla kaplıdır, elektirik ve suya mevcuttur, kaloriferle kombi ısıtılmaktadır,bina asansörlüdür,mesken içerisindeki tavanlarda alçı karton piyer yapılmıştır.Konu edilen bu bağımsız bölümün toplam inşaat alanı 280m2 dir. Şehrin batısında yeni oluşan imarlı yapılaşan bir bölgede bulunmaktadır, çevre yeni yapılaşmıştır,çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığından talep edilen bir bölgedir,belideyi hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır.Yakın bitişiğinde arabalı çocuk parkı bulunmaktadır,Adres olarak ise sarıgüllük mahallesi kılıç ali caddesi no ; 21 burak apt 6 kat daire 10 olarak tespit edilmiştir.
İmar Durumu :Taşınmazın imardaki durumu ise, Şehitkâmil ilçe belediyesinin, imar müdürlüğünün, ilgili imar paftasından bakılarak incelendiğinde konu edilen parselin, belediye hududu içinde, imar planı içinde olduğu, imar planına göre ayrık nizam ticaret yapı adasına gelmekte olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 443.000,00 TL
KDV Oranı :Konut finansmanından kaynaklandığından bütün taraflar için kdvden muafiyet vardır.
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/07/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 09/08/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1039 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2018

***TEBLİĞ OLMAYAN İLGİLİLERE TEBLİĞ HÜKMÜNDEDİR.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR