GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks daire

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787673
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : HALIDERE YALI MAH. / GÖLCÜK
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/40 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2018 15:00
Satış Yeri
:
Adalet Sarayı Zemin Kat Gölcük İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Gölcük/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2017/40 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Gölcük İlçe, 5875 Parsel, DEĞİRMENDERE Mahalle/Köy, DÜZVİRAN Mevkii, B BLOK BODRUM+ZEMİN KAT B1 GRİRİŞİ 2 NO'LU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın Mevcut Durumu Nedir:
Keşif konusu taşınmaz,olan bu daire 2(iki) katlı dubleks mesken olduğu için her iki katı da ayrı ayrı incelememiz gerekmektedir.Taşınmaz etrafı duvarla çevrilmiş bir sitenin içindedir.Bahçe düzenlemesi yapılmıştır.Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır.Çatısı vardır.Bu taşınmaz D-130 Devlet karayoluna yakın olup,yüksek bir konumda ve deniz manzaralıdır.Mesken doğalgazlı ve kaloriferlidir.
Dubleks Alt(bodrum-bahçe) kat:
Alt katta salon,salona bitişik Amerikan tipi mutfak ve WC+banyonun bir arada olduğu bir mahal vardır.Salon ve mutfağın tabanı laminat parke kaplanmış olup,duvar ve tavanları sıvalı ve boyalıdır.VC+banyonun tabanı seramik duvarları tavana kadar fayans yapılmıştır.Dairenin pencere doğramaları pvc kapıları ahşaptır.Bu katta kuzeye bakan balkon mevcuttur.Katlar arasında mermer kaplanmış betonarme merdiven vardır.
Dubleks Üst Kat:
Bu dubleks meskenin üst katında koridor,3 oda vardır.Odaların ve koridorun tabanı laminat parke ile kaplanmıştır.Duvarları ve tavanları sıvalı ve boyalıdır.Pencere doğramaları pvc,kapıları ahşaptır. Bu katta bir balkon mevcuttur.100 m2 alanı olan dairede borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Halıdere Yenimahalle Mah.2020 Sok.No:9,B Blok,B1 Giriş No:2/Gölcük
Yüzölçümü : 7.020,00 m2
Arsa Payı : 1/81
İmar Durumu : İmar planında E:0,50 ve Hmax:6,50 olmak üzere Konut Alanında (Özel Hüküm Bölgesi) kalmaktadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı :Etibank Genel Müd.lehine planında gösterildiği şekilde 1696,60 m2 kısım üzerinde 02/04/1968 tarih 298 yev.no ile kayıtlıdır.
Yönetim planı (kat irtifak tesisi18/07/2013 )
1. Satış Günü : 31/05/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 29/06/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı Zemin Kat Gölcük İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Gölcük/Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/40 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR