KAHRAMANMARAŞ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00745441
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Semt-Mahalle : YENİ ŞEHİR MAH. / ADLİYE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/31134 ESAS
Muhammen Bedeli
:
183835 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2.Kat İhale Salonu KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. KAHRAMANMARAŞ 5. İCRA DAİRESİ 2017/31134 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş ili Dulkadiroğlu ilçesi Yenişehir Mah. 3655 Ada 6 nolu parsel zemin tipi kat irtifakı ana taşınmaz nitelik arsa olup borçlu adıan kayıtlı 165/1290 arsa paylı 3. Kat 9 nolu Dubleks Mesken dir. Hissesi tamdır. Arsasının yüzölçümü 546,92m² dir. Kahramanmaraş ili Dulkadiroğlu ilçesi Yenişehir Mah. 3655 ada 6 nolu parsel olup uygulama imar planı sınırları içerisinde olup inşaat nizamı MİA (Merkezi İş Alanı) Max 5 katlıdır.
Kahramanmaraş ili Dulkadiroğlu ilçesi, Yenişehir Mah. (Menderes Mah.) Cahit Zarifoğlu caddesi 46046 Sok. No:4 de bulunan Gökçe Apt. 3. Kat 9 nolu (son kat) Dubleks bağımsız meskendir. Gökçe Apt. Bodrum+Zemin+3 normal kattan oluşan 5 katlı binadır. Cinsi Betonerme karkastır. Asansör yoktur, ısınma sistemi kombili doğal gazlıdır.
Borçluya ait dubleks meskenin cephesi Güney + Doğu + Batıdır. İnşaat ruhsatına göre oturum alanı 149,00m² dir. Girişte Hol+Mutfak+Oturma Odası+Salon+Ebeveyn yatak odası+banyo+Wc+Çocuk Yatak Odası bulunmaktadır. Mutfağa salona açılan bir adet balkon mevcuttur. Yer kaplaması banyo, wc, balkonlar seramik diğer mekanlar ahşap parkedir. Banyo Wc taban döşemeleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Wc ve banyoda hilton tipi dolap vardır. Üst kata giriş kattan ahşap merdiven ile çıkılmakta olup, üst katta hol kiler wc ve teras mevcuttur. Duvarlar yağlı boya, tavan plastik boyadır. Giriş kapısı ahşap kapı, iç kapılar ahşaptır. Pencereler ahşap doğramadır. Girişte vestiyer, mutfakta tezgâh ve dolap, yatak odalarında dolaplar vardır. Alt yapısı vardır, ulaşımı kolaydır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Meskenin yapı kullanma izni 1997 yılında alınmış olup 20 yıllıktır.
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 183.835,46 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 03/04/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2.Kat İhale Salonu KAHRAMANMARAŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/31134 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR