BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00710376
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / GÖRÜKLE
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 29.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017 / 10217 ESAS
Muhammen Bedeli
:
176700 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2018 13:35
İkinci Satış Günü
:
14.02.2018 13:35
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
DOSYA NO : 2017 / 10217 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ :Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle / Dumlupınar Mahallesi, Cilt No: 142, Sayfa No: 14025, Ada No: 5510, Parsel No: 6, Yüzölçüm : 558,67 m2, Ana Taş. Nitelik: 6 Katlı BetonarmeApartman ve Arsası, Kat : 3. Kat ve Çatı Katı, Bağımsız Bölüm No: 13, Arsa Pay / Payda : 4344 / 55867, Bağ. Böl. Nitelik : Dubleks Mesken, Hisse Pay / Payda : Tam.

TAPU KAYDI : Nilüfer Tapu Müdürlüğünün 08.09.2017 tarih ve 35660 yevmiye nolu yazıları ile ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle Dumlupınar Mahallesi, 5510 ada, 6 parsel sayılı ve 558,67 m2. miktarlı 6 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 4344/55867 arsa paylı, 3. kat ve çatı katındaki 13 nolu Bağımsız Bölümün (Dubleks Meskenin) tamamı borçlu adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerinde İ.İ.K. nun 150/c Maddesi Gereği İpoteğin Paraya Çevrilmesi için takibe geçildiği, belirtilmektedir.

İMAR DURUMU : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 12.09.2017 tarih ve E.125446 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, Görükle, 5510 ada, 6 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Görükle Revizyonu Uygulama İmar Planında, Hmax.(Yükseklik): 15,50 mt. (5 kat) ve E: 1.25 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. Onaylı imar plan örneği yazımız ekindedir, denilmektedir.

MAHALLİ DURUMU : Kıymet Takdiri yapılması istenilen ve tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz; Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Görükle Dumlupınar Mahallesi, Delta Sokak, No: 13 adresindeki Yardımcı Apartmanının, 4. ve çatı katındaki 13 nolu dubleks dairedir. Taşınmaz, Delta Sokak ile Günaydın Sokağının kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde 3. kat ve çatı kat, 13 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 4. kat ve çatı kattaki 13 nolu dubleks daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında dükkan, sığınak ve depo, üst katlarının beherinde ise 4 adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dubleks dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (4.) katının bürüt alanı 45,00 m2 ve üst (çatı) katlarının beherinin bürüt alanı 48,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 93,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 80,00 m2. dir. Dairenin giriş katı 2 adet oda, salon ve antre, üst katı ise 2 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Daire içerisine ayrıca mutfak bölümü yapılmamış olup, antre bölümüne mutfak nişi yerleştirilmiştir. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki merdiven holü, salon ve odaların tabanları laminat parke, antre bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, giriş katındaki bölümlerin tavan kenarları alçı kartonpiyerli, üst katın tavan yüzeyleri ise ahşap lambriler ile kaplamalıdır. Mutfak nişinde, üzeri mermerit kaplı ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kat merdiveni betonarme üzeri laminat parke ile kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Güney ve batı cepheli olan dairenin giriş katının batı cephesinde 1 adet balkonu bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, su, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri bulunmaktadır.

TAŞINMAZIN KIYMETİ : Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir. Görükle Dumlupınar Mahallesi, 5510 ada, 6 no’lu parsel : Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/1 oranındadır. 3. ve Çatı Kattaki 13 no’lu Bağ. Böl. (Dubleks Mesken) : 93,00 m2. * 1.900,00 TL/m2. = 176.700,00 TL. - (Yerinde; 4. ve Çatı Kat, Da: 13) - (Yalnız; Yüz Yetmiş Altı Bin Yedi Yüz Türk Lirasıdır.)

NOT : 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen ( ş ) bendi uyarınca, takibe konu borç; kredi Konut Finansmanından kaynakladığından dolayı satış işlemi KDV’den muaftır.

Kıymeti : 176.700,00 TL

KDV Oranı : 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen ( ş ) bendi uyarınca, takibe konu borç; kredi Konut Finansmanından kaynakladığından dolayı satış işlemi KDV’den muaftır.

Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydı ve tapu kütüğündeki gibidir.

1. Satış Günü : 17/01/2018 günü 13:35 - 13:40 arası

2. Satış Günü : 14/02/2018 günü 13:35 - 13:40 arası

Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL / OSMANGAZİ / BURSA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10217 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR