KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00707829
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : AKŞEMSETTİN MAH. / MİMARSİNAN
: 215
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 28.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1765 TLMT
Muhammen Bedeli
:
325000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2018 14:45
İkinci Satış Günü
:
19.02.2018 14:45
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYIA-BLOKZEMİN KAT İCRAMÜDÜRLÜKLERİMEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2016/1765 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hocacihan mahallesi, 15311 ada, 2 parselde kayıtlı 1.955,0 m2 alanlı arsanın üzerine yapılmış ana yapının zemin kat + üçüncü normal katında, 14 bağımsız bölüm nolu, 227/2451 arsa paylı dubleks meskenin tamamı Ziya oğlu Tamer Kalender adına kayıtlıdır.Taşınmazın açık adresi aşağıda yazmaktadır.. Bu dubleks dairenin arsa payı 227/2451 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 227/2451 x 1.955,0 m2: 181,06 m2 dir. Dubleks dairenin normal katında antre, salon, üç oda, giyinme odası, mutfak, lavabo, tuvalet, banyo, duş, iki adet balkon, dubleks katta ise üç oda, mutfak, duş, tuvalet, banyo ve bir adet balkon bulunmaktadır. Normal katın brüt alanı yaklaşık 160 m2 dir. Giriş kapısı çelik, diğer doğramalar ahşap, verniklidir. Pencerelerde mermer denizlik vardır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, saten boyalıdır. Tavanlarda alçı süs ve alçı kartonpiyer vardır. Sulu kısımların tabanına seramik, salon ve oda tabanlarına ahşap parkelaminant döşenmiştir. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları vardır. Banyo ve tuvalet iç duvar yüzeyleri tavana kadar seramik kaplanmıştır. Banyoda klozet ve duşakabin mevcuttur. Dubleks evin toplam brüt inşaat alanı yaklaşık 250 m2, net inşaat alanı ise 215 m2 dir. Antrede ahşap vestiyer bulunmaktadır. Dubleks kısma içerden ahşap merdivenle ulaşılmaktadır. Kalorifer petekleri paneldir. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşif sırasında ısınma sistemi kaloriferli dubleks dairede malikinin ikamet etmekte olduğu ifade edilmiştir.Borç konusu taşınmazında üzerinde bulunduğu ana yapının bodrum katı, zemin katı, üç adet normal katı ve dubleks katı bulunmaktadır. Giriş kapısı profil, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Giriş tabanına mermer döşenmiştir. Giriş yan duvarları etekler mermer lambridir. Merdiven basamakları mermer olup profilkorkuluk vardır. Asansör çevresi mermer kaplıdır. Tretuar ve araç park kısmı kilitlitaş döşenmiştir. Beton ihata duvarı vardır. Sokaktan giriş araç ve yaya kapıları profildir.Taşınmazın keşif tarihindeki bedeli 325.000,0 ( üç yüz yirmi beş bin Türk lirası ) TL dir.
Adresi: Akşemsettin Mahallesi, Uzunpınar Ve Şeyh Mustafa Sokaklar, Gürcistan Sokağa Cepheli, Gökyurt Sitesi, No: 3/14 De, Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 215,00 m2
Arsa Payı : 227/2451
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzıimar planında dört kat blok nizam mesken sahasına isabet etmektedir. Mevcut yapının inşaat ruhsatı 2006 yılında, 7/28/212 sayı ile alınmıştır.Detaylı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 22/01/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 19/02/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYIA-BLOKZEMİN KAT İCRAMÜDÜRLÜKLERİMEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1765 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR