DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daireler (çoklu satış)

DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944641
Şehir : Diyarbakır
Oda Sayısı : 4+1
: 240
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR SÖZ 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6883 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
7. İCRA DAİRESİ
2017/6883 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 365 Ada, 2 Parsel, ŞİLBE Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet taktiri tesbitinde mahallinde yapılan incelemede takibe konu ve borçlu Doğan Maral'ın tam mülkiyetli sahibi bulunduğu ipotekli meskenin ana taşınmazın üzerinde Bodrum+Zemin+16 normal kattan oluşan 3 bloklu sitenin bulunduğu,değer tesbiti istenen taşınmazın B Blok 1. kat 6 nolu bağımsız bölüm olduğu, 6 nolu daire binanın girişine göre sağ arka tarafta kalmaktadır.Yenişehir belediyesinden yapılan araştırmada binanın yapım yılının 6-8 yıl olduğu görülmüştür. Site içerisinde yüzme havuzu bulunmaktadır. Meskenin bireysel doğal gazlı ısıtma sistemli olduğu, çift asansörlü olduğu, antre ve hol girişli meskenin 4 oda, bir salın mutfak, banyo ve wc ve 2 balkonlu ve 220 m2 net kullanım alanlı olduğu görülmüştür. Meskenin tavanlarının plastik boya alçıpan asma tavan olduğu, duvarların saten boya, zeminlerin laminant parke olduğu, ıslak zeminlerin seramik kaplama olduğu pencerelerin PVC doğrama, kapıların bina dış kapısının demir doğrama çelik kapı iç kapıların ahşap doğrama olduğu, mutfak dolaplarının ahşap doğramadan imal edildiği, mutfak tezgahının mermer, banyo zemin ve duvarlarının seramik kaplama olduğu ve banyoda duşakabin olduğu görülmüştür. Dava konusu taşınmazın çevresindemerkezi yerleşim alanlarının olduğu, toplu taşıma ile ulaşımın sağlanabildiği, okul ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu, ticari sirkülasyonun canlı olduğu bir bölgede bulunduğu görülmüştür.
Adresi : Fabrika Mah. 761. Sok. No: 3 Sunrise 1 Sitesi B Blok Kat : 1 Daire No : 6Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 14.329,76 m2
Arsa Payı : 1/128
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 365 Ada, 9 Parsel, ŞİLBE Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet taktiri tesbitinde mahallinde yapılan incelemede takibe konu ve borçlu Doğan Maral'ın tam mülkiyetli sahibi bulunduğu ipotekli meskenin ana taşınmazın üzerinde Bodrum+Zemin+13 normal kattan oluşan 7 bloklu sitenin bulunduğu, değer tesbiti istenen taşınmazın E Blok 4. kat 16 nolu bağımsız bölüm olduğu, 16 nolu daire binanın girişine göre sağ tarafta kalmaktadır. Yenişehir belediyesinden yapılan araştırmada binanın yapım yılının 6-8 yıl olduğu görülmüştür. Site içerisinde yüzme havuzu ve spor kopmleksi bulunmaktadır. Meskenin bireysel doğalgazlı ısıtma sistemli olduğu,kat mülkiyetli olduğu çift asansörlü olduğu, antre ve hol girişli meskenin 4 oda, bir salon mutfak, banyo ve wc ve 2 balkonlu olduğu 240 m2 miktarlı net kullanım alanlı olduğu görülmüştür. Meskenin tavanlarının plastik boya alçıpan asma tavan olduğu, duvarların saten boya, zeminlerin laminant parke olduğu, ıslak zeminlerin seramik kaplama olduğu pencerelerin PVC doğrama, kapıların bina dış kapısının demir doğrama çelik kapı iç kapıların ahşap doğrama olduğu, mutfak dolaplarının ahşap doğramadan imal edildiği, mutfak tezgahının mermer, banyo zemin ve duvarlarının seramik kaplama olduğu ve banyoda duşakabin olduğu görülmüştür. Dava konusu taşınmazın çevresindemerkezi yerleşim alanlarının olduğu, toplu taşıma ile ulaşımın sağlanabildiği, okul ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu, ticari sirkülasyonun canlı olduğu bir bölgede bulunduğu görülmüştür.
Adresi : Fabrika Mah. 760. Sok. No: 4 Sunrise-2 Sitesi E Blok Kat :4 Daire No : 16 Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 33.987,95 m2
Arsa Payı : 270/72216
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6883 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR