İZMİR 12. İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daireler (çoklu satış)

İZMİR 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860870
Şehir : İzmir / Buca
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7430 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 16:00
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
12. İCRA DAİRESİ
2017/7430 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İzmir İli, Buca İlçesi, Kızılçullu Mahallesi, 40539 ada, 3 parsel, 122,27 m2 yüzölçümlü, Zemin kat, 1 nolu bağımsız bölüm nolu, MESKEN niteliğindeki taşınmaz.

Özellikleri: Satışa konu taşınmaz üzerindeki ana yapı B.Arme kolonlu, yığma tuğla duvarlı olarak inşa edilmiştir. Mesken daire 2 oda, salon, mutfak, wc, banyodan ibaret olup, kat giriş kapısı çelik kapılı, iç kapı ve pencereleri Amerikan panel doğramalı, dış kapı ve pencereleri PVC doğramalı ve dışları demir parmaklıklı, salon, antre ve odaların tabanı lamine parke kaplı, sulu hacımları seramik döşeli, iç duvarları saten boya ve badanalı, tavanları kartonpiyerli, mutfakta banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplı, mutfak, wc, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, wc-banyoda hilton lavabo, klozet ve duşakabin yer almaktadır. Elektrik ve suyu bulunan mesken kat kalorifer tesisatlıdır. 83 m2 alanlı olan meskenin %10 oranında yıpranmış olup isakne açık durumda olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz tamamen sokak cepheli olup, 430 mt ilerisinde Şirinyer Anadolu Lisesi, 525 mt ilerisinde Aydın hatboyu caddesi ve Koşu İzban metro istasyonu, 180-250 mt ilerisinde Akıncılar caddesi, Akıncılar İlköğretim ve Orta Öğretim Okulu yer almaktadır.Taşınmazın hali hazır durumu, konumu, ulaşım ve taşıma imkanlarının iyi olup, her türlü belediye hizmetlerinden iyi biçimde istifade etmektedir.

Adresi : 563/1 Sk. Kızılçullu Mah, No:8 İsmailÖz Apt. Zemin kat, D:1 Buca/İZMİR
Yüzölçümü : 122,27 m2
Arsa Payı : 2/8
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut bölgesinde bitişik nizam 4 kat inşaat müsadeli imar durumludur.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 16:00 - 16:10 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 16:00 - 16:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu Bayraklı / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İzmir İli, Buca İlçesi, Kızılçullu Mahallesi, 40539 ada, 3 parsel, 122,27 m2 yüzölçümlü, 1. kat, 2 bağımbız bölüm nolu, MESKEN niteliğindeki taşınmaz.

Özellikleri: Satışa konu taşınmaz üzerindeki ana yapı B.Arme kolonlu, yığma tuğla duvarlı olarak inşa edilmiştir. Mesken daire 3 oda, salon, mutfak, wc, banyodan ibaret olup, kat giriş kapısı çelik kapılı, iç kapı ve pencereleri Amerikan panel doğramalı, dış kapı ve pencereleri PVC doğramalı, salon, antre ve odaların tabanı lamine parke kaplı, sulu hacımları seramik döşeli, iç duvarları saten boya ve badanalı, tavanları kartonpilerli, mutfakta banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplı, mutfak, wc, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, wc-banyoda Hilton lavabo, klozet ve duşakabin yer almaktadır. Elektrik ve suyu bulunan meskenin doğalgazlı kat kalorifer ısıtmalıdır. 95 m2 alanlı mesken %10 oranında yıpranmış olup, borçlunun aile efradı ile birlikte ikamet etmekte olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz tamamen sokak cepheli olup, 430 mt ilerisinde Şirinyer Anadolu Lisesi, 525 mt ilerisinde Aydın hatboyu caddesi ve Koşu İzban İstasyonu, 180-250 mt ilerisinde Akıncılar caddesi, Akıncılar İlköğretim ve Orta Öğretim Okulu yer almaktadır. Taşınmazın hali hazır durumu, konumu, ulaşım ve taşıma imkanları iyi olup, her türlü Belediye Hizmetlerinden iyi biçimde istifade etmektedir.

Adresi : 563/1 Sk. Kızılçullu Mahallesi, No:8 İsmail Öz Apartmanı 1. kat, D:2 Buca/İZMİR
Yüzölçümü : 122,27 m2
Arsa Payı : 2/8
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut bölgesinde bitişik nizam 4 kat inşaat müsadeli imar durumludur.

Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasındaki gibidir.

1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 16:10 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 16:10 - 16:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7430 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR