DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daireler (çoklu satış)

DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00807165
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÜÇKUYU MAH. / ŞEHİTLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TİGRİS HABER 18.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ
Dosya No
:
2018/1401 ESAS
Muhammen Bedeli
:
267606 TL
Birinci Satış Günü
:
06.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.07.2018 14:00
Satış Yeri
:
Huzurevleri mah. Diclekent Bulvarı No: 16 Adliye İcra Daireleri Ek Hizmet Binası Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
7. İCRA DAİRESİ
2018/1401 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 1563 Ada, 1 Parsel, ÜÇKUYU Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm İpotek borçlusu Ünal Güneşİn tam mülkiyetli sahip olduğu 2015 yılı inşaalı B+Z+11 katlı, çift asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, Yüksel 4 City A Blok Kat: 6, D: 16 nolu meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 4 oda, bir salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, WC dağılımlı iki balkonlu yaklaşık 170 m2 kullanım alanlı odaların yer zeminleri laminant parkeli, antre hol ve mutfağın ise granit seramik kaplama ile kapladır. Taşınmazın tüm duvarları kısmen saten alçılı sıva üzerine plastik boya ile boyalıdır. Kısmen de dekoratif duvar kağıtı ile kaplıdır. Banyo ve WC yer zeminleri seramik kaplamaduvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplıdır. Islak hacimleri tavanları isa alüminyum asma tavan ile yapılıdır. Taşınmazın ıslak hacimler hariç tüm tavan kaplamaları alçıpan asma tavan kaplamalı olup üzeri yarı mat boya ile boyanmıştır. Mutfakta bulunan tezgah evyeli olup granit kaplamalıdır. Tezgah altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiştir. Mutfakta dolap fırın sistemi ankastre mutfak tipidir. Banyoda duşkabinli klozet ve hilton lavabolu ahşap doğramalı imal edilmiş dolaplar bulunmaktadır. Taşınmazın balkon kapıları hariç tüm kapılar ahşap doğramadan pencereler ve balkon kapıları ahşap görünümlü pvc doğramadan, dış kapısı ise ahşap görünümlü çelik doğramadan imal edilmiştir. Binanın dış cephesi kısmen kaplama melzemesi ile kaplıdır, kısmende cephe hareketlenmesi için sövelerden yapılıdır.
Adresi : Üçkuyu Mah. Mehmet Akif İnan Ortaokulu Arkası Yüksel 4 City A Blok K: 6 D: 16Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 11.982,07 m2
Arsa Payı : 12481/1198207
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 265.110,40 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Huzurevleri mah. Diclekent Bulvarı No: 16 Adliye İcra Daireleri Ek Hizmet Binası Mezat salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 1563 Ada, 1 Parsel, ÜÇKUYU Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm İpotek borçlusu Ünal Güneşİn tam mülkiyetli sahip olduğu 2015 yılı inşaalı B+Z+11 katlı, çift asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, Yüksel 4 City A Blok Kat: 7, D: 18 nolu meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 4 oda, bir salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, WC dağılımlı iki balkonlu yaklaşık 170 m2 kullanım alanlı odaların yer zeminleri laminant parkeli, antre hol ve mutfağın ise granit seramik kaplama ile kapladır. Taşınmazın tüm duvarları kısmen saten alçılı sıva üzerine plastik boya ile boyalıdır. Kısmen de dekoratif duvar kağıtı ile kaplıdır. Banyo ve WC yer zeminleri seramik kaplamaduvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplıdır. Islak hacimleri tavanları isa alüminyum asma tavan ile kaplıdır. Taşınmazın ıslak hacimler hariç tüm tavan kaplamaları alçıpan asma tavan kaplamalı olup üzeri yarı mat boya ile boyanmıştır. Mutfakta bulunan tezgah evyeli olup granit kaplamalıdır. Tezgah altı ve üstü dolaplar ahşap doğramadan imal edilmiştir. Mutfakta dolap fırın sistemi ankastre mutfak tipidir. Banyoda duşkabinli klozet ve hilton lavabolu ahşap doğramalı imal edilmiş dolaplar bulunmaktadır. Taşınmazın balkon kapıları hariç tüm kapılar ahşap doğramadan pencereler ve balkon kapıları ahşap görünümlü pvc doğramadan, dış kapısı ise ahşap görünümlü çelik doğramadan imal edilmiştir. Binanın dış cephesi kısmen kaplama melzemesi ile kaplıdır, kısmende cephe hareketlenmesi için sövelerden yapılıdır.
Adresi : Üçkuyular Mah. Mehmet Akif İnan Ortaokulu Arkası Yüksel 4 City A Blok Kat:7 D: 18Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 11.982,07 m2
Arsa Payı : 12481/1198207
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 267.606,60 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/07/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 31/07/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Huzurevleri Mah. Diclekent Bulvarı No: 16 Adliye İcra Daireleri Ek Hizmet Binası Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1401 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR