ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daireler

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00796215
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : DOĞUKENT MAH. / KARAKÖPRÜ
: 140
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 29.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1086 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.06.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.07.2018 14:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 2.İcra Müdürlüğü Kalemi -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
2. İCRA DAİRESİ
2018/1086 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Şanlıurfa İli, Merkez İlçesi, Karakörü Mah. 3354 Ada, 11 Parsel,de kayıtlı, E1 blok 6.kat 14 nolu bağ.böl daire nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğa ana gayrimenkul; 8.992,04 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlanmış, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 16 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş ' Arsa ' vasıflı ana gayrimenkul bila onay tarihli projesine göre; Bodrum+ zemin + 9 normal katlı olarak inşa edilmiştir.Ana yapının bodrum katında sığınak, kalorifer dairesi, ve kapıcı dairesi bulunmakta olup zemin 9 normal katında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır.Toplamda 11 katlı olan binada 20 adet B.B bulunmaktadır.Bina girişi kuzey cephesinden zemin kattan verilmiştir.Bina dış kapısı demirdoğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir.Asansörsüz ve doğal gazı olmayan ana gayrimenkulun otopark alanı bulunmamaktadır.Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile ina edildiği gözlenen bina bakımlı durumdadır.Değerleme konusu 14 bağ bölüm mesken nitelikli taşınmaz anayapının 6. normal katında, kuzey-batı-güney konumludur.Taşınmaz antre,hol,salon, 3 adet oda,banyo,mutfak,wc/lv,2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup,brüt 140 m2 alana sahiptir.Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel,pencere doğramaları pvc ısı camlıdır.Salon ve odalarda antre,mutfak ve ıslak zemin yer döşemeleri seramik kaplama olarak inşa edilmiştir.Taşınmazda mutfakta dolap bulunmakta olup duvarları seramik kaplamadır.Elektrik,su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulun ısıtılması doğalgaz ile sağlanmaktadır.Değerleme günü itibari ile taşınmazın %100 oranında inşaat bitmişlik seviyesine sahip olduğu gözlemlenmiştir.
Adresi : Doğukent Mah. 1236 Sok. E1 Blok No:4D-14 Nolu Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 8.992,04 m2Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Karaköprü belediyesi sınırları içerisinde olup, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 170.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
1. Satış Günü : 06/06/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2.icra Kalemi Önü - Şanlıurfa
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa İli, Merkez İlçesi, Karşıyaka Mah. 1881 Parselde kayıtlı, Zemin kat 12. nolu bağ. Bölüm mesken nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğa ana gayrimenkul; 896,00 M2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlanmış, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 7 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş ' Arsa ' vasıflı ana gayrimenkul 16.09.2008 onay tarihli mimari projesine göre; Bodrum+ zemin + 5 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bodrum katında sığınak, kazan dairesi, Zemin katında 2adet mesken, kapıca dairesi ve bina girişi bulunmakta olup, 5 normal katlarında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır.Toplamda 7 katlı olan binada 12 adet B.B bulunmaktadır.Binanın dış cepheleri sıva üzerine akrilik esaslı boyadır.Girişi 4013 nolu sok.cephe hattına göre zemin kat sağ yan (batı) cepheden sağlanmaktadır.Bİnanın arkasında açık otoparkı ile iç kısmında asansörü bulunmaktadır.Bİnan giriş kapısı aliminyum doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır.Çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır.Değerleme konusu 12 B.B nolu mesken nitelikli taşınmaz anayapının zemin katında, kuzey-batı-doğu konumludur.Taşınmaz antre,hol,salon, 3 adet oda,banyo,mutfak,wc/lv, 2 teras hacimlerinden oluşmakta olup,brüt 162 m2 alana sahiptir.Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel,pencere doğramaları pvc ısı camlıdır.Salon ve odalarda zemin laminat parke, antre,mutfak ve ıslak zemin yere döşemeleri seramik kaplamalıdır.Elektrik,su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulun ısıtılması doğalgaz ile sağlanmaktadır.Değerleme günü itibari ile taşınmazın %100 oranında inşaat bitmişlik seviyesine sahip olduğu gözlemlenmiştir.
Adresi : Karşıyaka Mah. 4013. Sok. Rahim Tercan Apt. Zemin Kat. No: 4/12 Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 896,00 m2Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Karaköprü belediyesi sınırları içerisinde olup, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır. Taşınmaz üzerinde Türkiye Elektrik Dağıtım A.ş irtifak hakkı vardır,bu haliyle tescil edilecektir.
1. Satış Günü : 06/06/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 02/07/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2.icra Kalemi Önü - Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1086 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR