ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire hissesi (2/5)

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861486
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÇANKAYA MAH. / ÇANKAYA
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4545 ESAS
Muhammen Bedeli
:
152,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 10:55
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:55
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2016/4545 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Çankaya Mahallesi, 2821 Ada, 15 Parsel,979,00 m2 yüzölzümlü, 18/520 arsa paylı, 13 Nolu Bağımsız Bölümlü 2/5 hisseli taşınmazdır. Bina ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir.Bina 4 bodrum+zemin+4 normal kat olmak üzere toplam 9 katlıdır. Bina 1 adet dükkan, 28 adet mesken nitelikli toplam 29 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın girişi zemin kattan, Farabi Caddesi'nden bakıldığında sağ yan cepheden sağlanmakta olup giriş kapısı demir, rüzgarlık kapısı alüminyum doğrama kapıdır. Binanın ön cephesi mermer kaplı, diğer cepheleri serpme sıva üzeri akrilik esaslı boyalıdır. Bina giriş holü döşeme ve duvarları mermer plak kaplı, tavan sıva üzeri plastik boyalıdır. Kat holleri döşemeleri karo mozaik, merdiven basamakları mermer plak kaplı, tüm bu mahallerin duvarları ve tavanı fasarit boyalıdır. Merdiven korkulukları demir+ahşaptır. Binada açık otopark alanı bulunmaktadır. Binada 1 adet asansör mevcuttur.Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet takdiri istenilen taşınmaz, 1.kat (13) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.Farabi Caddesi'nden binaya bakıldığında ön ve sol tarafta yer almakta olup güney-batı yönlüdür. Fiili durumda 3 oda, salon, antre, hol, mutfak, 1 banyo, wc, 2 balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapıdır. Giriş holü, koridor döşemeleri seramik, salon ve odaların zeminleri ahşap parke kaplı, tüm bu mahallerin duvarları ve tavanı kağıt kaplıdır.Mutfak zemini seramik, duvarları ve tavanı kağıt kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde laminat kapaklı dolaplar mevcuttur. Balkonlardan biri mutfak diğeri ise 2 oda ile irtibatlıdır.Balkonun mutfağa denk gelen kısmı pvc doğrama ile kapatılmış olup bu alan mutfak kullanımına katılmış, geri kalan küçük bir kısmı ise açık balkon olarak bırakılmıştır. Diğer balkon açık olarak kullanılmakta olup zeminleri seramik kaplıdır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan metal asma tavandır. Banyoda dolaplı lavabo, klozet, pvc kabinli küvet bulunmaktadır. Wcde zemin ve duvarları seramik kaplı, tavan metal asma tavandır. Wc içerisinde klozet, lavabo bulunmaktadır. Pencere doğramaları pvc ve ısı camlıdır.Isınma doğalgaz yakıtlı merkezi sistem kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı kullanım alanı balkonlar dahil 98,50 m² olarak ölçülmüştür. TAŞINMAZIN TOPLAM DEĞERİ 380.000,00-TL OLUP BORÇLU HİSSESİNE İSABET EDEN 152.000,00-TL'dir. Borçluya ait 2/5 HİSSE SATILACAKTIR
Adresi :Çankaya Mahallesi, Farabi Caddesi, Mutlu Apartmanı, No:24/13 Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 979,00 m2
Arsa Payı : 18/520
İmar Durumu : Dosyasinda
Kıymeti : 152.000,00 TL(Borçlunun 2/5 hissesine tekabül eden)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 10:55 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:55 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4545 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR