ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire hissesi (1/4)

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875417
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ALİ ERSOY MAH. / HASKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 104
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/17772 ESAS
Muhammen Bedeli
:
45000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:50
Satış Yeri
:
ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 YENİ 3 NOLU MEZAT SALONU ALTINDAĞ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2013/17772 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı :Ankara İli Altındağ İlçesi Ali Ersoy Mahallesi ada no:23302,parsel no:9,ana taşınmaz niteliği:Apartman-beton,3.kat,14 nolu bağımsız bölüm konut niteliğinde taşınmazın 1/4 hissesi.Eklenti bilgisi:14 no.lu kömürlük.
Özellikleri :Satışı yapılacak taşınmaz: Özellikleri belirtilen taşınmazın 1/4 hissesidir.Ana gayrimenkulün özellikleri:Taşınmazın yer aldığı bina 115.Sokak ile 1166.Sokağın kesiştiği köşede 115 sokak girişlidir.Bina ayrık nizam ve betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 2 bodrum+zemin+3 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlıdır.Binada 2 adet dükkan ve 17 adet mesken olmak üzere toplam 19 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binanın ön cephesi akrilik boyalı olup kısmen söveli olup diğer cepheler akrilik boyalıdır.Bina girişi 115.Sokaktan,ön cepheden ve zemin kattan sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğramadır.Bina içinde döşemeler ve duvarlar 1,20 m yüksekliğe kadar mermer kaplı,duvarların üst kısımları ve tavanlar fasarit boyalıdır.Merdiven korkulukları demirdir.Binada açık otopark mevcuttur.Binanın bulunduğu semt,belediye sınırları içerisinde olup,her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Satışı yapılacak taşınmazın özellikleri:3.Kat(14)numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.115.Sokaktan binaya bakınca arka cephede yer almakta olup batı,kuzey doğu yönlüdür.Fiili durumda antre,hol,3 oda,salon,mutfak,banyo,wc ve 2 balkondan oluşmaktadır.Giriş kapısı çelik,iç kapıları ahşap pencereleri ısıcamlı ahşap doğramadır.Antre,zemini seramik kaplı,duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı,tavanı düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde profil kapaklı dolaplar mevcuttur.Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı,tavan düz sıva üzeri boyalıdır.Ayaklı lavabo bulunmaktadır.Balkonlar mutfak ve salon ile irtibatlı olup döşemeleri seramik kaplıdır.Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır.Meskenin net kullanım alanı balkonlar dahil 104,28m² olarak ölçülmüştür(Balkonların alanı 11.50m²'dir)
Adresi :Güneşevler Mahallesi 115.Sokak Merve Apartmanı No:1/14 Altındağ/Ankara
Yüzölçümü : 960,91 m²
Arsa Payı : 5500/96091
İmar Durumu : 02/05/2017 tarih 117 sayılı yapı ruhsatına bağlı 14/05/2017 onay tarihli mimarı tadilat projesi bulunduğu görülmüş olup onaylı mimarı projede bulunan 14 nolu daireye ait kat planının bir örneği dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 45.000,00 TL(Taşınmazın 1/4 hissesine isabet eden miktar)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi(Tapu kaydı dosyada mevcut)
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : ANAFARTALAR MAHALLESİ ETLİK CADDESİ NO:3 YENİ 3 NOLU MEZAT SALONU ALTINDAĞ/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/17772 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR