GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (Hisse satışı)

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862443
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/641 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 10:25
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:25
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CAD. MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/641 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 69 Ada, 31 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın bulunduğu bina 3 bodrum +zemin+ 3 normal katlıdır. Normal katlarda 2 şer olmak üzere 12 mesken vardır. 12 nolu mesken 3. Katta sol tarafta güneybatı ve kuzeydoğu cephelidir. Antre, salon , 2 oda, mutfak, banyo wc ve balkondan müteşekkildir. Antre zemini laminat, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, salon zemini ahşap parke, duvarları kağıt kaplama ve kartonpiyerli, odaların zemini ahşap parke, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, mutfak zemini seramik, duvarları plastik boyalı, akrilik kapaklı alt-üst dolap ve granit tezgahlı , banyo zemin duvarları seramik, dolaplı lavabo, duşa kabinli duş ve kolzetli ,wc zemini ve duvarları seramik, asma lavabo ve hela taşlı, dış kapı çelik iç kapılar panel pencereler pvc ve ısıcamlı, kat kaloriferli taşınmazın kapalı alanı 68 M2 balkon 4 M2 olmak üzere toplam alanı 72 m2 ölçülmüştür. Bölgenin rayiç bedelleri ve değerini etkileyecek tüm kriterler dikkate alınarak toplam değeri 220.000,00 TL. Borçlu 1/2 hissesi 110.000,00 TL.'dir.
NOT: Taşınmazın satışında KDV Kanunun 17/4 -ş bendi uyarınca KDV'den muaf olup, İKK 'da değişiklik getiren 7101 sayılı kanunun 5. Madde ile emlak ve vergi borçlarının taşınmazın tapu takdiyatında belirtilen ipotek taminat bedelini aşması halinde tahsil edileceği ilan olunur.
Adresi : Gölbaşı İlçesi Bahçelievler mah. Seğmenler Cad. N0:24 Orhan Apartmanı Gölbaşı
Yüzölçümü : 72 m2
Arsa Payı : 30/319
İmar Durumu : Gölbaşı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik müdürlüğünün 10/05/2018 tarihli yazısındabitişik nizam 4 katlı konut alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 10:25 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:25 - 10:35 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CAD. MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/641 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR