KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (Hisse satışı)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804034
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ERKİLET OSMAN GAZİ MAH. / ERKİLET
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 14.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/4338 ESAS
Muhammen Bedeli
:
18243 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 13:40
İkinci Satış Günü
:
17.07.2018 13:40
Satış Yeri
:
Kocasinan Belediyesi mezat salonu- Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F Kocasinan/Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ
2011/4338 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kayseri İli,Kocasinan İlçesi, Erkilet Mah.,405 Ada,7 Parselde kayıtlı Arsarda A Blok 1. Kat, 4 Bağımsız bölüm numaralı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır. Satışa konu taşınmaz bodrum kat+zemin kat+8 normal kat ve çatıdan oluşan 9 katlı karkas olarak yapılmış yaklaşık 6 yıllık bir yapının 1.katındaki 4 nolu bağımsız bölümdür. doğu-kuzey ve güney yönlerine üç cephesi bulunmaktadır. giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. yaklaşık 135 m2 brüt alana sahip, 3 oda+salon+mutfak+banyo+lv-wc+antre+hol ve iki adet balkondan oluşmaktadır. dairenin zemini normal odalarda laminat parke, ıslak hacimlerde serimak kaplı, duvarlar alçı sıvalı olup üzeri plastik boyalıdır. banyo, lv-wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. iç kapılar amirekan panel kapı, pencereler ise pvc doğrama olup ısıcamlıdır. antrede vestiyer yapılıdır. mutfakta dökme mermerden tezgah yapılı olup, tezgahın altında ve üstünde mutfak dolabı yapılıdır. tezgah üstünde kısmi fayans kaplıdır. doğalgaz aboneliği bulunmaktadır.
Adresi : Erkilet Osmangazi Mah., 4360 Sok. Bayrak Aprt. No:4 Kat:1/4 Kocasinan/Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E 2,50 lejantında konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 18.243,00 TL
Borçlunun Hissesi : 5/37
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 13:40 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 17/07/2018 günü 13:40 - 13:45 arası
Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi mezat salonu- Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F Kocasinan/Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Borçlu/larharicindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/4338 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR