DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (çoklu satış)

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910401
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR ÖZGÜR HABER 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29745 ESAS
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2018/29745 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 909 Ada, 69 Parsel, KAYNARTEPE Mahalle, F. BLOK 5. KAT 19 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 10/1343 arsa paylı 5.800,00 m² arsa üzerine kurulu olup alınan bilirkişi raporunda dairenin 105 m² kullanım alanlı olduğu, ana taşınmazın üzerinde Bodrum+Zemin+5 Normal Kattan oluşan 7 Bloklu sitenin bulunduğu Sitenin dört etrafı kapalı olduğu girişte güvenlik kulübesi bulunduğu tespit edildiği, 19 Numaralı Mesken Bina girişine göre Sol ön tarafta bulunduğu, binanın yapım yılı 30-35 yıl civarında olduğu, mahallinde ve Kayapınar Tapu Müdürlüğünde onaylı mimari proje üzerinde yapılan incelemeler sonucunda taşınmazın Bireysel doğalgaz ısıtmalı, asansörlü, Kat Mülkiyetli, 3 oda, 1 salon, antre, gece holü, 1 banyo, mutfak ve 2 balkonlu olduğu, tavan Plastik boya+Alçıpan mevcut, Duvarlar Saten Boya, Zemin Parke olup ıslak hacimler seramik kaplama, Pencereler PVC Doğrama, Kapılar Bina ve 6 Numaralı Bağımsız bölümün Kapıları Demir doğrama kapı, taşınmaz merkezi yerleşim alanlarının bulunduğu, toplu taşıma ve bireysel araçlarla ulaşımın sağlanabildiği, okul ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu, ticari sirkülasyonun canlı olduğu bir bölgede, kat mülkiyetli olduğu belirtilmiştir.

Adresi : 5 Nisan Mah. Emek Cad. Belediye Yapı Koop. Sit. F-Blok Apt. No: 73 F/Blok / 19 Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 105 m²
Arsa Payı : 10/1343
İmar Durumu : Bilirkişi raporunda Taşınmazın yer aldığı ada/parselin konumu imar durumu belgesi ve paftadan kontrol edilmiş ve herhangi bir uyumsuzluk bulunmadığı, değerleme konusu taşınmaz Bağlar Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan incelemede 2011 yılı imar planında yapılan değişiklik ile plansız alanda kaldığı ancak konu taşınmaza yönelik yapı iptal veya yıkım kararı olmadığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 6188 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, A. BLOK 1. KAT 6 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 18/1728 arsa paylı 3.195,63 m² arsa üzerine kurulu olup alınan bilirkişi raporunda dairenin 125 m² kullanım alanlı olduğu, ana taşınmazın üzerinde Bodrum+Zemin+7 Normal Kattan oluşan 3 Bloklu sitenin bulunduğu Sitenin dört etrafı kapalı olduğu, girişte güvenlik kulübesi bulunduğu tespit edildiği, 6 Numaralı Mesken Bina girişine göre Sol ön tarafta bulunduğu, binanın yapım yılı 25-30 yıl civarında, Mahallinde ve Kayapınar Tapu Müdürlüğünde onaylı mimari proje üzerinde yapılan incelemeler sonucunda taşınmazın Bireysel doğal gaz ısıtmalı,asansörlü, Kat Mülkiyetli, 3 oda, 1 salon, 1 banyo, mutfak ve iki balkonlu olduğu, Tavan Plastik boya+Alçıpan mevcut olduğu, duvarlar Saten Boya, Zemin Mozaik Beton olup ıslak hacimler seramik kaplama, Pencereler PVC Doğrama, Kapılar Bina ve 6 Numaralı Bağımsız bölümün Kapıları Demir doğrama kapı imalatlı, taşınmazın merkezi yerleşim alanlarının bulunduğu, toplu taşıma ve bireysel araçlarla ulaşımın sağlanabildiği, okul ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu, ticari sirkülasyonun canlı olduğu bir bölge olduğu, taşınmazın tapu kayıtlarında her ne kadar Diyarbakır ili Kayapınar İlçesi Kayapınar Mah. olarak kayıtlı olsa da Diyarbakır İli Bağlar İlçesi Mücavir alanında kaldığı ve kat mülkiyetli olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Yeniköy Mah. Karanfil-6 Cad. Şahin Sit. A Blok Apt No:7 A Blok/6 Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 18/1728
İmar Durumu :Bilirkişi raporunda Taşınmazın yer aldığı ada/parselin konumu imar durumu belgesi ve paftadan kontrol edildiği ve herhangi bir uyumsuzluk bulunmadığı, değerleme konusu taşınmaz Bağlar Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan incelemede Ayrık Nizam Konut Alanı 2 kat müsadeli olarak görünmektedir. Ancak Kat Mülkiyetine esas 1991 tarihli mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre ayrık nizam 8 kat müsadeli olarak görünmekte olduğu, onaylı mimari projesine aykırı olarak bina girişinin Zemin kat yerine Bodrum Kattan verildiğinin tespit edildiği belirtilmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29745 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR