KAVAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (çoklu satış)

KAVAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876167
Şehir : Samsun / Kavak
Semt-Mahalle : SOĞUKSU MAH. / KAVAK
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/112 Talimat
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Kavak Hükümet Konağı İcra Müdürlüğü Odası Kavak/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAVAK
İCRA DAİRESİ

2018/112 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Kavak İlçe, 8 Ada, 12 Parsel, SOĞUKSU Mahalle/Köy, 4. kat 10 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm 4. kat 10 nolu bağımsız bölüm Taşınmaz, betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan bodrum kat + zemin kat + 4 normal kattan oluşan binanın 4. katında bulunan 10 nolu bağımsız bölüm meskendir. Öner Caddesine cephe konumdadır. Kıymet takdiri anında mesken kapalı olduğundan dolayı girilememiş, taşınmaz mimari projesine göre; Mesken 85 metre kare brüt 70 metrekare net kullanım alanına sahiptir. salon, 2 yatak odası, mutfak, banyo, tuvalet, duş antre ve balkondan oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, doğramaları plastikdir. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cehpesi sıvalı, boyalı ve ısı yalıtımlıdır. Dış giriş kapısı demir doğrama, ortak mahal hol ve duvarların bir kısmı mermer kaplamadır. Binanın zemin katında işleri bulunmaktadır. Asansörlüdür. Binanın bulunduğu arsanın yüz ölçümü 184,96 metrakeredir. Arsa payı 50/570 tir.Kavak Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Elektrik, su telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Okullara, banka şubelerine, iş ve alışveriş merkezlerine ve kamu binalarına oldukça yakın konumdadır.
Adresi : Samsun İli, Kavak İlçesi, Soğuksu Mah. Öner Cad. No: 32
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı :50/570
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Kavak Hükümet Konağı İcra Müdürlüğü Odası Kavak/SAMSUN -
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Kavak İlçe, 8 Ada, 12 Parsel, SOĞUKSU Mahalle/Köy, 1. kat 4 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz betonarma karkas yapı sisteminde yapılmış olan botrum kat+zemin kat + 4 normal kattan oluşan binanın 1. katında bulunan 4 nolu bağımsız bölüm meskendir. Kıymet Takdiri işlemi esnasında mesken kapalı olduğundan dolayı girilememiş, taşınmaz mimari projesine göre; 85,00 m2 brüt, 70,00 m2 net kullanım alınana sahiptir. Salon, 2 yatak odası, mutfak, banyo, tuvalet, duş, antre ve balkondan oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, doğramaları plastikdir. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cehpesi sıvalı, boyalı ve ısı yalıtımlıdır. Dış giriş kapısı demir doğrama, ortak mahal hol ve duvarların bir kısmı mermer kaplamadır. Binanın zemin katında işleri bulunmaktadır. Asansör mevcuttur. Binanın üzerinde bulunduğu arsanın yüzölçümü 184,96 m2'dir. Arsa payı 50/570 tir.Kavak Belediyesi sınırları içesinde yer almakta olup, merkezi konumdadır. Ön cephesinden Öner caddesi geçmektedir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Okullara, banka şubelerine, iş ve alışveriş merkezlerine ve kamu binalarına oldukça yakın bir konumdadır.
Adresi : Samsun İli, Kavak İlçesi, Soğuksu Mah. Öner Cad. No: 32
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 50/570
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Kavak Hükümet Konağı İcra Müdürlüğü Odası Kavak/SAMSUN -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/112 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR