ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (Çoklu satış)

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874885
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2018/34 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ( 243 ada, 186 parsel )
Özellikleri :Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Ömerağa Mahallesi Ada: 243 Parsel: 186 Taşınmaz ana niteliği: Sekiz Katlı Betonarme Bina Bağımsız bölüm 1.kat 4 nolu Bağımsız bölüm Taşınmazın bulunduğu sokağın arsa rayiç değeri: Tepebaşı Belediyesi arsa rayiç değerlerine göre Ömerağa mahallesi, Gazi Yakup Satar caddesinin vergiye esas asgari arsa birim m2 rayiç bedeli 2018 yılı 1.650,00 TL dir. 2013 yılı 1.049,00 TL dir. Bağımsız bölüm dairenin özellikleri: Keşif esnasında borçluya ait olduğu tespit edilerek girilen bağımsız bölüm, betonarme karkas cinsindeki 8 katlı binanın zemin kat üzeri 1. kat 4 nolu bağımsız bölüm dairesidir. Tepebaşı Belediye Başkanlığının 18.04.2018 tarih ve 8137 sayılı yazısı ve ekindeki Cd de mevcut kat mülkiyetine esas mimari projeye göre değerleme konusu 4 nolu bağımsız bölüm Daire 90,00 m2 alanındadır. Kapalı olduğu için çilingir marifetiyle açılıp görülen ve daha sonra kapatılan daire halen boş vaziyette olup bir salon, 2 oda, antre, mutfak, banyo + wc mahallerinden meydana gelmektedir. Salon ve odalar tabanı laminant parke kaplıdır. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavan permolit boyadır. Bir oda aydınlığa bakmaktadır. Antre ve mutfak tabanı seramiktir. Mutfak caddeye cepheli ve balkonlu olup, tezgah ve eviyesi, tezgah üstü ve altı dolaplar mevcuttur. Tezgah ile dolaplar arası da seramik kaplıdır. Banyo bölümünün zemini ile duvarları seramik kaplı olup banyoda batarya, duş ve kabini, klozet ve lavabo mevcuttur. İç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik doğramadır. Isıtma sistemi doğalgaz kombilidir. Fakat doğalgaz sayacı sökülmüş vaziyettedir. Panel radyatörler mevcuttur.Bina asansörlü olup giriş zemini, merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplıdır. Bodrum katta dükkan deposu, jeneratör odası, sığınak ve tuvaletler bulunmaktadır. Zemin katta iş yerleri mevcuttur.Daire mevcut haliyle orta standartta sayılır. Şehir merkezine yakın olup caddenin karşı tarafındaki büyük parka (eski mezarlık) bakmaktadır. Mevcut durumu itibariyle talep gören bir mevkide yer almakta ve belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Daire yukarıda belirtilen özelliklerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Cetveline göre III. Sınıf B gurubu yapılar cinsinde olmaktadır.
Adresi : Tepebaşı ilçesi, Ömerağa mahallesi, Gazi Yakup Satar caddesi, Bina no:173 adresinde mevcut Kırçıllar apartmanı, 4 nolu bağımsız bölüm dairedir.
Yüzölçümü : 542,30 m2
Arsa Payı : 29/1200
İmar Durumu : Tepebaşı Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat (B-8) ticaret alanına isabet etmektedir. İnşaat Ruhsat Tarihi: 23.01.2013
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1- Tapu kaydında ipotek vardır. Satış haciz dosyasından yapılmaktadır.
2- Başkaca izahat tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN ( 1162 ada , 26 parsel)
Özellikleri : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Güllük mahallesi 1162 ada , 26 parsel deA ve B Bloktan oluşan 2 adet 4 Katlı Betonarme Binada B Blok 1.kat 4 nolu Bağımsız bölüm Taşınmazın bulunduğu sokağın arsa rayiç değeri: Tepebaşı Belediyesi arsa rayiç değerlerine göre Güllük mahallesi, Plevne sokağının vergiye esas asgari arsa birim m2 rayiç bedeli 2018 yılı 369,00 TL, 2011 yılı 176,55 TL . Bağımsız bölüm dairenin özellikleri: Keşif esnasında borçluya ait olduğu tespit edilerek girilen bağımsız bölüm betonarme karkas cinsindeki bodrum+4 katlı binanın zemin üzeri 1. kat 4 nolu bağımsız bölümüdür. Tepebaşı Belediye Başkanlığının 18.04.2018 tarih ve 8137 sayılı yazısı ve ekindeki Cd de mevcut mimari projeye göre değerleme konusu 4 nolu bağımsız bölüm Daire 37,50 m2 alanındadır.Halen kiracı tarafından kullanılan daire 2 oda, antre, mutfak ve banyo mahallerinden meydana gelmektedir. Odalar tabanı laminant parke, duvarlar plastik badanadır. Antre ve mutfak tabanları seramik kaplı olup mutfakta Eviyeli tezgah ile üst ve alt dolabı mevcuttur. Banyo zemini ile duvarları seramik kaplıdır. Banyoda lavabo, klozet, duş bataryası ve kabini vardır. İç kapılar amerikan, pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik doğramadır. Isıtma sistemi doğalgaz kombi olup panel radyatörler mevcuttur.Bina asansörsüz olup giriş zemini, merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Giriş katı olan bodrum katta garajlar mevcuttur. Daire mevcut haliyle öğrenci apartlarına uygun standarttadır. Şehir merkezine çok yakın olmamakla birlikte eski bir yerleşim alanında eski evlerin yıkılarak yenilerinin inşa edilmesi nedeniyle hızla gelişen ve talep gören bir mevkide yer almakta ve belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.Daire yukarıda belirtilen özelliklerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Cetveline göre III. Sınıf B gurubu yapılar cinsinde olmaktadır.
Adresi : Tepebaşı ilçesi, Bahçelievler mahallesi, Plevne sokak,Bina no:51 adresinde mevcut Nazlı apartmanı, 4 nolu bağımsız bölüm dairedir.
Yüzölçümü : 624,03 m2
Arsa Payı : 68/2400
İmar Durumu : Tepebaşı Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat(B-4) mesken alanına isabet etmektedir. İnşaat Ruhsat Tarihi: 21.07.2011
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1- Tapu kaydında ipotek vardır. Satış haciz dosyasından yapılmaktadır.
2- Başkaca izahat tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR