KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861149
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : YAZIR MAH. / YAZIR
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5969 Esas
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu-Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat - Karatay / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/5969 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu ilçesi, Yazır Mah., 16794 Ada, 22 Parsel, 77 Cilt, 7594 Sayfada Kayıtlı, 1/64 Arsa Paylı, 7.000,32 m2 yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan, C Blok, 1. Kat, 6 Bağımsız Bölüm Nolu Mesken vasıflı taşınmaz.
Söz konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Yazır Mahallesi?nde genelde mesken olup, binaların zemin katlarında ve de bazı bölgelerde de işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Ana gayrimenkul olan 7.000,32 m2 yüzölçümlü arsanın üzerine yapılan dört bloktan biri olan, C Blok olup, yaklaşık 11 yıllıktır. Blok B+4 katlı olup, her katında 4 adet, toplam da 16 adet daire bulunmaktadır. Bloğun ana giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılmıştır. Bina girişi zemini ile merdiven basamakları ile sahanlıkları mermer kaplama, asansör etrafı granit kaplama olup, merdiven sahanlığının, kalan bölümleriyle tavanları da alçı sıva üzeri saten boya yapılmıştır. Binanın dış cephesi de beton sıva üzeri boya yapılmış, üzeri ahşap oturtma çatılı ve kiremit örtülüdür. Binada bir adet asansör bulunmakta ve ısınma şekli her daire ayrı olarak ferdi kombi sistem doğalgaz kaloriferli olan blokların etrafı beton bahçe duvarıyla çevrilmiş olup, ön ve arka bahçede çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma yapılmıştır. Tretuvarları ve bahçe gezinti alanları beton kaplama yapılıdır. Binalar çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş ve yapılaşma tamamlanmıştır. Binaların Selçuklu Belediyesi?nden 2007 yılı, 18/14 sayılı İnşaat ruhsatı bulunmakta olup, binalarda henüz Kat Mülkiyeti ne geçilmemiş olup, Kat irtifaklı vaziyettedir. Dairenin yaklaşık yüzölçümü brüt 142,00 m2 olup, (duvarlar, balkonlar, havalandırma ve baca boşlukları, merdiven kovası vb.) bölümler düşüldükten sonra kalan net (faydalı) alanı ise; 115.00 m2 civarındadır. Dairede; 3 oda, salon mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet de balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramalı olup, pencereleri çift camlı yapılmıştır. Antrenin, banyonun, mutfağın, lavabo, balkonların ve wc'nin zeminleri seramik kaplama, odalar ve salonun tabanları ise; laminant kaplama yapılmıştır. Lavabo, banyo ve wc'nin duvarları tavana kadar fayans kaplama, mutfak, diğer odalar, salon ve antrenin duvarlar ise; alçı sıva üstü saten boyalıdır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı, antrede ise; sabit vestiyer, yatak holünde dolap, banyoda klozet mevcuttur. Isınma şekli kombili ferdi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey ve batı cepheli olan daire tam hisse kayıtlıdır.
Adresi : Yazır Mahallesi, Çamlıköşk Sokak, Ap-Ak Sitesi, C Blok, No:12/6Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 7.000,32 m2 Arsa Payı : 1/64
İmar Durumu : Parselin imar durumu; "Ayrık Mesken Sahası"na isabet etmekte olup, TAKS:0.30, KAKS:1.20 olacak şekilde imarlıdır. Ön bahçe çekme mesafesi 5 m, yan bahçe çekme mesafesi 3 m olarak belirlenmiştir. Etrafında benzer özelliklere haiz, 3 ve 4 katlı binalar bulunmaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu-Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat - Karatay / KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Yazır Mah., 16794 Ada, 22 Parsel, 77 Cilt, 7598 Sayfada Kayıltı, 1/64 Arsa Paylı, 7.000,32 m2 yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan, C Blok, 2. Kat, 10 Bağımsız Bölüm Nolu Mesken vasıflı taşınmaz.
Söz konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Yazır Mahallesi?nde genelde mesken olup, binaların zemin katlarında ve de bazı bölgelerde de işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Ana gayrimenkul olan 7.000,32 m2 yüzölçümlü arsanın üzerine yapılan dört bloktan biri olan, C Blok olup, yaklaşık 11 yıllıktır. Blok B+4 katlı olup, her katında 4 adet, toplam da 16 adet daire bulunmaktadır. Bloğun ana giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılmıştır. Bina girişi zemini ile merdiven basamakları ile sahanlıkları mermer kaplama, asansör etrafı granit kaplama olup, merdiven sahanlığının, kalan bölümleriyle tavanları da alçı sıva üzeri saten boya yapılmıştır. Binanın dış cephesi de beton sıva üzeri boya yapılmış, üzeri ahşap oturtma çatılı ve kiremit örtülüdür. Binada bir adet asansör bulunmakta ve ısınma şekli her daire ayrı olarak ferdi kombi sistem doğalgaz kaloriferli olan blokların etrafı beton bahçe duvarıyla çevrilmiş olup, ön ve arka bahçede çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma yapılmıştır. Tretuvarları ve bahçe gezinti alanları beton kaplama yapılıdır. Binalar çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş ve yapılaşma tamamlanmıştır. Binaların Selçuklu Belediyesi?nden 2007 yılı, 18/14 sayılı İnşaat ruhsatı bulunmakta olup, binalarda henüz Kat Mülkiyeti ne geçilmemiş olup, Kat irtifaklı vaziyettedir. Dairenin yaklaşık yüzölçümü brüt 142,00 m2 olup, (duvarlar, balkonlar, havalandırma ve baca boşlukları, merdiven kovası vb.) bölümler düşüldükten sonra kalan net (faydalı) alanı ise; 115.00 m2 civarındadır. Dairede; 3 oda, salon mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet de balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramalı olup, pencereleri çift camlı yapılmıştır. Antrenin, banyonun, mutfağın, lavabo, balkonların ve wc'nin zeminleri seramik kaplama, odalar ve salonun tabanları ise; laminant kaplama yapılmıştır. Lavabo, banyo ve wc'nin duvarları tavana kadar fayans kaplama, mutfak, diğer odalar, salon ve antrenin duvarlar ise; alçı sıva üstü plastik boyalıdır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı, antrede ise; sabit vestiyer, yatak holünde dolap, banyoda klozet mevcuttur. Isınma şekli kombili ferdi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey ve batı cepheli olan daire tam hisse kayıtlıdır.
Adresi :Yazır Mahallesi, Çamlıköşk Sokak, Ap-Ak Sitesi, C Blok,No:12/10Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 7.000,32 m2 Arsa Payı : 1/64
İmar Durumu : Parselin imar durumu; "Ayrık Mesken Sahası"na isabet etmekte olup, TAKS:0.30, KAKS:1.20 olacak şekilde imarlıdır. Ön bahçe çekme mesafesi 5 m, yan bahçe çekme mesafesi 3 m olarak belirlenmiştir. Etrafında benzer özelliklere haiz, 3 ve 4 katlı binalar bulunmaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu-Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat - Karatay / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5969 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR