ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (Çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853385
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : TEPEBAŞI MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18147 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2017/18147 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 4014 Ada, 14 Parsel, TEPEBAŞI Mahalle/Köy, 29 Nolu Bağımsız Bölüm alacaklı bankaya ipotekli bulunan 80 m2 kullanım alanlı mesken niteliğindeki taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas ayrık nizam inşa edilmiştir. Bina 2 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmaz 3 oda salon antre, mutfak banyo wc ve bir balkondan oluşmaktadır. Mutfak balkonu mutfak alanına katılmıştır. İki oda salona açılmaktadır. Antre ve koridor zemini laminant kaplı duvarları plastik boyalıdır. Salon ve odaların laminant parke kaplı olup, duvarlar plastik boyalıdır. Mutfakta mermerit tezgah, tezgah altı ve üstü mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı olup, lavabo duşa kabin ve klozet bulunmaktadır. wc zemini seramik kaplı olup, duvarları yarı seramik kaplı üstü boyalıdır. Meskenin iç kapıları panel kapı olup, pencereleri pvc doğramadır. Isınma doğalgazlı kombidir.
Adresi : Tepebaşı Mah. Bayrak Sk. Bayrak Apt. No:4/29 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 1.080 m2
Arsa Payı : 44/1080
İmar Durumu : ayrık nizam konut alanı
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/10/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 05/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 4006 Ada, 9 Parsel, ÇİÇEKLİ Mahalle/Köy, 20 Nolu Bağımsız Bölüm alacaklı bankaya ipotekli bulunan 82 m2 kullanım alanlı mesken niteliğindeki taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas, tek tarafı bitişik nizamlı olarak inşa edilmiştir. Bina bodrum kat zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Daire 3 oda salon antre-koridor mutfak banyo wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskende 2 oda salona açılmaktadır. Antre ve koridor zemini seramik kaplı duvarları plastik boyalıdır. Salon ve odaların zemini parke kaplı olup, duvarları plastik boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, mermerit tezgah, tezgah altı ve üstü mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı olup, ayaklı lavabo duşa kabin ve klozet bulunmaktadır. wc zemini ve duvarlar seramik kaplı olup, lavabo ve klozet mevcuttur. Meskende salon ve pvc ile kapalı mutfak çıkışlı balkon bulunmaktadır. Meskenin iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramadır. Isınma doğalgazlı kombilidir.
Adresi : Tepebaşı Mah., Çaldağı Sk. Özgür Apt. No:34/20 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 1.000 m2
Arsa Payı : 88/1560
İmar Durumu : Tek tarafı bitişik nizamlı konut alanı
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/10/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 05/11/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18147 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR