ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (Çoklu satış)

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00843485
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : IHLAMURKENT MAH. / VADİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 131
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 27.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3241 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.09.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.10.2018 14:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ
2018/3241 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Mamuca Mah. 10194 ada, 2 parsel, A blok, Zemin kat, 4 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı, 1/80 arsa paylı, mesken bağımsız bölüm nitelikli, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Adres: 1- Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Ihlamurkent Mahallesi, Pamukkale Sokak, Yaşampark2 Evleri, A Blok, No:2 adresinde bulunur. İmar Durumu: Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=0,80 hmax=12,50 yapılaşma koşullu konut alanına isabet etmektedir. Toplam 5 Bloktan oluşan site içerisinde yer alan bağımsız bölümün olduğu bina A Blok olup, Betonarme karkas sistemde Bodrum+ Zemin + 3 Normal katlı olarak yapılmıştır. Binada her katta 4 adet daire vardır.Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Binada asansör ve kapalı garaj mevcuttur.Mesken 3 oda, salon, mutfak, antre, 2 adet banyo ve balkon bölümlerinden oluşmuştur. Meskende salon ve odalar ahşap laminant parke, Mutfak, antre ve ıslak zeminler seramik kaplanmıştır. Banyoların duvarları seramik kaplı olup diğer duvarlar alçı üzeri plastik boya yapılmıştır. Banyolarda klozet, duş, duş kabini ve lavoba mevcuttur. Mutfak dolapları ve tezgahı mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar panel kapıdır. pencereleri pvc doğrama yapılmıştır.Mesken doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün brüt alanı yaklaşık 131,00m2 dir.Elektrik ve suyu mevcuttur. Geniş bahçe alanı olan site içerisinde çocuk oyun parkı ve açık yüzme havuzu gibi sosyal donatılar bulunmaktadır. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. 2018 yılı Odunpazarı Belediyesinin Arsa Rayiç Bedeli Pamukkale Sokak için 270,00 TL/ m2 dir.Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 6 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz Ankara ? Eskişehir karayoluna yaklaşık kuş uçuşu 3,4 km., Eskişehir Adliyesine yaklaşık kuş uçuşu 3,1 km., Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 4,0 km. mesafededir. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/09/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Mamuca Mah. 10194 ada, 2 parsel, 1/80 arsa paylı, A blok, Zemin Kat, 3 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı, mesken bağımsız bölüm nitelikli, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Adres: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Ihlamurkent Mahallesi, Pamukkale Sokak, Yaşampark2 Evleri, A Blok, No:2 adresinde bulunur. İmar Durumu: Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=0,80 hmax=12,50 yapılaşma koşullu konut alanına isabet etmektedir. Toplam 5 Bloktan oluşan site içerisinde yer alan bağımsız bölümün olduğu bina A Blok olup, Betonarme karkas sistemde Bodrum+ Zemin + 3 Normal katlı olarak yapılmıştır. Binada her katta 4 adet daire vardır.Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Binada asansör ve kapalı garaj mevcuttur.Projesi üzerinden yapılan incelemede Meskenin 3 oda, salon, mutfak, antre, 2 adet banyo ve balkon bölümlerinden oluştuğu görülmüştür. Daire giriş kapısı çelik kapıdır, Mesken doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün brüt alanı yaklaşık 131,00m2 dir.Elektrik ve suyu mevcuttur. Geniş bahçe alanı olan site içerisinde çocuk oyun parkı ve açık yüzme havuzu gibi sosyal donatılar bulunmaktadır. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. 2018 yılı Odunpazarı Belediyesinin Arsa Rayiç Bedeli Pamukkale Sokak için 270,00 TL/ m2 dir.Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 6 olabileceği kanaatine varılmıştır. Taşınmaz Ankara ? Eskişehir karayoluna yaklaşık kuş uçuşu 3,4 km., Eskişehir Adliyesine yaklaşık kuş uçuşu 3,1 km., Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 4,0 km. mesafededir. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/09/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 24/10/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3241 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 24/07/2018
NOT: Tebliğ edilemeyen ilgilere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR