ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (Çoklu satış)

ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00839403
Şehir : Muğla / Dalaman
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / DALAMAN
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEYEGE HABER 20.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/294 Talimat
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ

2017/294 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 61 Ada, 843 Parsel, HÜRRİYET Mahalle/Köy, köyiçi - arıkbaşı Mevkii, birinci kat 3 nolu bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Cengiz Topel Caddesi üzerinde, eski otogar ve çarşı merkezine yakın konumdadır. Parsel üzerinde dört katlı bina vardır. Taşınmaz betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup, 3-A yapı sınıfı özelliğindedir.75,0m2 net kullanım alanına sahiptir.Taşınmazın duvarları düz sıva plastik boya, oda tabanı kısmen karo, kısmen laminant kaplama, daire giriş kapışı çelik,iç kapıları ahşap, pencereleri beyaz plastik doğrama, ıslak hacimleri fayans, mutfak tezgahı mermer, dolapları vernikli ahşap doğramadır. İki oda, bir salon, mutfak banyo, tuvalet ve iki adet balkon hacimleri vardır. Ana bina dışı düz sıva üzeri akrilik boya, girişi demir kapı, merdivenleri mozaik kaplama, korkulukları demir doğramadır. Yaklaşık 30 yıllık yapıdır.
Adresi : Merkez Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi No: 15Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü : 317,37 m2
Arsa Payı : 27/317
İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı Parsel Dalaman Belediyesi 1/1000 ölçekli imar planı içinde yer almaktadır. bitişik nizam4 kat Ticari+konutalanda kalmaktadır. Parselin imar uygulaması yapılmış Belediyenin sunmuş olduğu altyapı hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Ortaca İlçe, 295 Ada, 6 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, köyiçi Mevkii, 3. kat 14 nolu bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm parsel, Ortacailçesi, Terzialiler Mahallesi, Şerifnaz Başoğlu Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Çarşı içindedir.Yakınında muhtelif işyerleri, Otogar, Devlet Hastanesi bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşımı kolay olup, yakın çevresinde zemin katı işyeri üst katları mesken olan 4 katlı bitişik nizamda inşa edilmiş binalar mevcuttur. Satışa konu aşınmazMerkez Mahallesi 295 ada 6 parsel üzerinde mevcut olan 5katlı apartmanın giriş cephesinden binaya bakınca 3. kat sol tarafta konumludur. Ana taşınmaz binanın zemin katında 8 adet dükkan, üst katların her katında 2 adet meskenden toplam 8 adet daire olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana bina 3-A yapı sınıfı özelliğinde betonarme karkas yapı tarzında inşaa edilmiştir.Taşınmazın girişi çelik kapı, duvarları düz sıva üzeri plastik boya, iç kapılar ahşap, pencereleri beyaz plastik doğrama, oda tabanları kısmen ahşap rabıta, kısmen laminant, kısmen kalebodur kaplamadır. Islak hacimleri kalebodur kaplamadır. Taşınmaz balkon hariç yaklaşık 80,00m2 net kullanım alanına sahiptir. Üç oda, bir salon, mutfak,banyo,tuvalet,2 adet balkon hacimlerine sahiptir.Apartman giriş kapısı demir doğrama, merdivenleri kısmen mermer, kısmen mozaik kaplamadır. Ana binanın dışı düz sıva üzeri akrilik boyalıdır. Yapı yaklaşık 27 yıllıktır.
Adresi : Terzialiler Mahallesi,Şerifnaz Başoğlu CaddesiNo:24/B Ortaca / MUĞLA
Yüzölçümü : 345 m2
Arsa Payı : 60/680
İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı parsel Ortaca belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde olup, bitişik nizam 5 kat ticari+konut alanı içindedir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 03/10/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Terzialiler mah. Başoğlu sokak, 1 Nolu Belediye İş Hanı Zemin Kat Pasaj İçi 5 Nolu Dükkan Ortaca / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/294 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR