ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (çoklu satış)

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833441
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : İVEDİKKÖY MAH. / İVEDİK OSB
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 06.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2200 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.09.2018 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2017/2200 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 60023 Ada, 1 Parsel, İvedikköy-İmar Mahalle/Köy, 35 Nolu Bağımsız Bölüm. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Daire, halihazırda, antre, 3 oda, salon, antre, mutfak, WC, 2 banyo ve 2 balkon oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke, antre, mutfak ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplıdır. Antre,salon ve odaların duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta, duvarlar alçı sıva üzeri boyalı olup tezgâhı kompozit akrilik tezgah,tezgâh altında ve üstünde suntalam gövdeli mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyolarda, duvarlar seramik kaplı olup içinde, dolaplı lavabo ile kabinli duş teknesi, klozet ile duş bataryası vardır. WC'de, duvarlar seramik olup içinde lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. İç kapılar,hazır panel ahşap doğrama kapıdır. Pencereler, ahşap doğrama ve çift camlıdır. Isınma sistemi, doğalgazlı , merkezi sistem, kaloriferlidir. Bağımsızın net (faydalı) alan toplamı: 120 m² olarak ölçülmüştür. Daire; keşif tarihi itibari ile kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Serhat (Tapuda İvedikköy-İmar) Mahallesi 1288. Cadde No:8 Nevbahar Konutları Botanik-1 Sitesi B Blok Kat:8 D:35 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 120 m²
Arsa Payı : 53/21000
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır. (Ayrıca, "1 TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır. Tedaş lehine 99 yıllığına irtifak hakkı" şerhi mevcut olup, işbu şerhle birlikte satılacaktır.)
1. Satış Günü : 10/08/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/09/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 64472 Ada, 1 Parsel, Mehmet Akif Ersoy Mahalle/Köy, 124 Nolu Bağımsız Bölüm. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Daire, halihazırda, antre, 4 oda, salon, antre, mutfak, WC, 2 banyo ve 2 balkon oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini lamine parke, antre, mutfak ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplıdır. Antreye açılan oturma odasının girişi cam bölme ile ayrılmıştır. Antre, salon ve odaların duvarları kâğıt kaplıdır. Mutfakta, duvarlar kağıt kaplı olup, tezgâhı cimstone, tezgâh altında ve üstünde suntalam gövdeli mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyolarda, duvarlar kısmen seramik, kısmen kağıt kaplı olup içinde,dolaplı lavabo, kabinli duşyeri, klozet ile duş bataryası vardır. Ebeveyn banyo girişinde giysi odası bulunmaktadır. WC'de, duvarlar kısmen seramik, kısmen kağıt kaplı olup içinde, dolaplı lavabo ve hela taşıbulunmaktadır. İç kapılar,hazır panel mobilya ahşap doğramakapıdır. Pencereler, ahşap görünümlü PVC doğrama ve çift camlıdır. Isınma sistemi, doğalgazlı, merkezi sistem, kaloriferlidir. Bağımsızın net (faydalı) alan toplamı 152 m² olarak ölçülmüştür. Daire; keşif tarihinde malik tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Anadolu Bulvarı Park Avenue Sitesi No:1 A Blok Kat:30 D:124 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 152 m²
Arsa Payı : 64/132693
Kıymeti : 620.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır. (Ayrıca, "99 TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır. Trafo yeri için 99 yıllığına kira şerhi Başlama tarihi:24/02/2016" şerhi mevcut olup, işbu şerhle birlikte satılacaktır.)
1. Satış Günü : 10/08/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 07/09/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2200 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR