GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (Çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831386
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 2+1
: 155
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/64 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
412000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
02.10.2018 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2018/64
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 2535 Ada, 5 Parsel, GÜVENEVLER Mahalle/Köy, Taşınmaz Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi,Güvenevler mahallesi, Ada 2535, Parsel 5 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen, parselin tamamı 635 m2 olan, kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde 90/200 arsa paylı zemin kattaki 3 nolu bağımsız bölüm olan meskenin borçluya ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tespit edilmiştir.Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi her nekadar arsa olarak belirtilmiş ise de parsel üzerinde çok katlı yapı olduğu ,borçlunun bu yapı içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi zemin kattaki 3 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde iki oda, misafir salonu ve müştemilatların olduğu görülmüştür. Dört cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri macunlu sedef boyalıdır, ıslak zemin tabanları seramik ile kaplıdır, oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak, İv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bu meskenin inşaat alanı ise 180 m2 dir. Kullanım alanı ise 155 m2 olarak tespit edilmiştir.Konu edilen bu taşınmaz kaloriferle ısıtılmaktadır, bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, adres olarak ise Güvenevler Mahallesi 98 nolu sokak no.2 zemin katta 1 nolu mesken olarak tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi Belediyesininimar müdürlüğünün 22/01/2018 tarih ve 51156386-310.05.02-e.2486 sayılı yazınızda belirtildiği üzere konu edilen parselin imar planına göre taşınmazın imarda olup,imar planında ayrık nizam iki katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 412.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 2535 Ada, 5 Parsel, GÜVENEVLER Mahalle/Köy, Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi,Güvenevler mahallesi, Ada 2535, Parsel 5 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen, parselin tamamı 635 m2 olan, kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde 100/200 arsa paylı 1.normal kattaki 4 nolu bağımsız bölüm olan meskenin borçluya ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tespit edilmiştir.Taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi her nekadar arsa olarak belirtilmiş ise de parsel üzerinde çok katlı yapı olduğu ,borçlunun bu yapı içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi 1.normal kattaki 4 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde iki oda, misafir salonu ve müştemilatlarını olduğu görülmüştür. Dört cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri macunlu sedef boyalıdır, ıslak zemin tabanları seramik ile kaplıdır, oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak, lv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bu meskenin inşaat alanı ise 180 m2 dir. Kullanım alanı ise 155 m2 olarak tespit edilmiştir.Konu edilen bu taşınmaz kalorilerle ısıtılmaktadır, bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, adres olarak ise Güvenevler Mahallesi 98 nolu sokak no.2 1 .normal katta 2 nolu mesken olarak tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi Belediyesininimar müdürlüğünün 22/01/2018 tarih ve 51156386-310.05.02-e.2486 sayılı yazınızda belirtildiği üzere konu edilen parselin imar planına göre taşınmazın imarda olup,imar planında ayrık nizam iki katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 443.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 15:50 - 16:00 arası
2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 15:50 - 16:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/64 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2018

***TEBLİĞ OLMAYAN İLGİLİLERE TEBLİĞ HÜKMÜNDEDİR.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR