İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00818242
Şehir : İstanbul / Şişli
Semt-Mahalle : HALİDE EDİP ADIVAR MAH. / OKMEYDANI
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 06.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/818 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2016/818 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Şişli İlçesi, Kaptanpaşa Mah. 10286 Ada, 70 Parsel, 2 Nolu Bağımsız Bölüm ''1. Bodrum Katta Mahalli Bulunan Mesken'' nitelikli taşınmazın tamamı.
Satışa konu taşınmaz; 10286 ada, 70 numaralı parsel üzerindeki Apartmanda bulunan 2 Bağımsız Bölüm numaralı 1. Bodrum Katta Mahalli Bulunan Mesken; İstanbul İli, Şişli İlçesi, Halide Edip Adıvar Mahallesi, Kutlubey Sokak 24 kapı numaralı Arslan Apartmanın Zemin katında bulunmaktadır. Söz konusu 2 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken'in bulunduğu Apartman; yaklaşık 3 yıl önce betonarme karkas sistemde, Bodrum kat+Zemin kat+4 normal kat olmak üzere 6 kat olarak inşa edilmiştir. Apartmanın dış giriş kapısı zemin kattan olup, Alüminyum doğrama, cam giydirme kapıdır. Dış cepheleri mantolu, sıvalı ve boyalıdır. Bodrum ve Zemin katın pencereleri demir korkulukludur. Merdiven sahanlıkları ve merdivenler mermer kaplıdır. Apartmanda asansör bulunmakta olup katlara Asansör ve merdivenlerden ulaşılmaktadır. Apartmanın Bodrum katında; 1 bağımsız bölüm numaralı daire ve 2 bağımsız bölüm numaralı daireye art mahal bulunmakta, diğer katların her birinde 2'şer daire olmak üzere Apartmanda toplam 11 adet daire bulunmaktadır. Söz konusu 2 bağımsız bölüm numaralı daire, Apartmanın Zemin ve Bodrum katında, ters dubleks daire olup, Kutlubey Sokak tarafındaki dairedir. Söz konusu dairenin dış giriş kapısı çelik kapı olup. Projesinde İç mekan Zemin katta; hol, Banyo-Tuvalet, bir yatak odası ve bodrum kata inen merdiven, Bodrum katta ise, Antre, Mutfak, bir oda, ve Salon olmak üzere 2+1 planında, yaklaşık 80 m2 Brüt, 60 m2 net alanlı dairenin; Antre ve hol tabanları kalebodur döşeli. Mutfak, banyo-tuvaletin taban ve duvarları kalebodur döşeli, oda zeminleri laminat parke döşeli, oda duvarları saten boya badana, pencere doğramaları PVC, iç kapılar Amerikan panel kapı, Banyoda duşa kabin, klozet, lavabo mevcut, mutfak tezgâhı üstü mermerit altında üstünde MDF malzemeden yapılı dolaplar mevcut, ısınması doğal gaz kombi sistem, suyu ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. Normal işçilik ve malzeme kalitesi ile yapılıdır. Belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. Okul, Cami ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir konumda. Darülaceze Caddesine 325m., Piyalepaşa Bulvarına 260m., Şişli Belediyesine 500m. İstanbul Adliyesine (Çağlayan) 635m. mesafede, İstanbulun rağbet gören semtlerinden birinde konumludur.
Adresi : Halide Edip Adıvar Mah. Kutlubey Sokak No:24 D:2 Şişli / İSTANBUL
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Şişli İlçesi, Kaptanpaşa Mah. 10286 Ada, 70 Parsel, 3 Nolu Bağımsız Bölüm ''MESKEN'' nitelikli taşınmazın tamamı.
Satışa konu taşınmaz; 10286 ada, 70 numaralı parsel Üzerindeki Apartmanda bulunan 3 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken; İstanbul ili. Şişli İlçesi, Halide Edip Adıvar Mahallesi, Kutlubey Sokak 24 kapı numaralı Arslan Apartmanın Zemin katında bulunmaktadır. Söz konusu 3 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken'in bulunduğu Apartman; yaklaşık 3 yıl önce betonarme karkas sistemde, Bodrum kat+Zemin kat+4 normal kat olmak üzere 6 kat olarak inşa edilmiştir. Apartmanın dış giriş kapısı zemin kattan olup, Alüminyum doğrama, cam giydirme kapıdır. Dış cepheleri mantolu, sıvalı ve boyalıdır. Bodrum ve Zemin katın pencereleri demir korkulukludur. Merdiven sahanlıkları ve merdivenler mermer kaplıdır. Apartmanda asansör bulunmakta olup katlara Asansör ve merdivenlerden ulaşılmaktadır. Apartmanın Bodrum katında; 1 bağımsız bölüm numaralı daire ve 2 bağımsız bölüm numaralı daireye ait mahal bulunmakta, diğer katların her birinde 2'şer daire olmak üzere Apartmanda toplam 11 adet daire bulunmaktadır. Söz konusu 3 bağımsız bölüm numaralı daire, Apartmanın Zemin katında arka tarafındaki 3 kapı numaralı dairedir. Söz konusu dairenin dış giriş kapısı çelik kapı olup, Projesinde iç mekân; hol, Banyo-Tuvalet, Mutfak ve Salon ile iç içe Yatak Nişi olmak üzere 1+0 planında, Fiili olarak Projesindeki Mutfak aydınlık tarafına doğru genişletilerek yatak odası haline getirilmiş, aydınlatma boşluğu kaldırılarak mutfak haline getirilmiş, ayrıca salonla iç içe olan yatak nişi salonla arası kapatılarak ayrı yatak odası haline getirilmiş ve filen 2+1 planına dönüştürülmüş daire, yaklaşık 50 m2 Brüt, 43 m2 net alanlı dairenin; hol tabanları kalebodur döşeli. Mutfak, banyo-tuvaletin taban ve duvarları kalebodur döşeli, oda zeminleri laminat parke döşeli, oda duvarları saten boya badana, pencere doğramaları PVC, iç kapılar Amerikan panel kapı. Banyoda duşa kabin, klozet, lavabo mevcut, mutfak tezgâhı üstü mermerit altında üstünde MDF malzemeden yapılı dolaplar mevcut, ısınması doğal gaz kombi sistem, suyu ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. Normal işçilik ve malzeme kalitesi ile yapılıdır. Belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. Okul, Cami ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir konumda, Darülaceze Caddesine 325m., Piyalepaşa Bulvarına 260m., Şişli Belediyesine 500m. İstanbul Adliyesine (Çağlayan) 635m. mesafede, İstanbulun rağbet gören semtlerinden birinde konumludur.
Adresi : Halide Edip Adıvar Mah. Kutlubey Sokak No:24 D:3 Şişli / İSTANBUL
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Şişli İlçesi, Kaptanpaşa Mah. 10286 Ada, 70 Parsel, 4 Nolu Bağımsız Bölüm ''MESKEN'' nitelikli taşınmazın tamamı.
Satışa konu taşınmaz; 10286 ada, 70 numaralı parsel üzerindeki Apartmanda bulunan 4 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken; İstanbul İli, Şişli İlçesi, Halide Edip Adıvar Mahallesi, Kutlubey Sokak 24 kapı numaralı Arslan Apartmanın 1. katında bulunmaktadır. Söz konusu 4 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken'in bulunduğu Apartman; yaklaşık 3 yıl önce betonarme karkas sistemde, Bodrum kat+Zemin kat+4 normal kat olmak üzere 6 kat olarak inşa edilmiştir. Apartmanın dış giriş kapısı zemin kattan olup. Alüminyum doğrama, cam giydirme kapıdır. Dış cepheleri mantolu, sıvalı ve boyalıdır. Bodrum ve Zemin katın pencereleri demir korkulukludur. Merdiven sahanlıkları ve merdivenler mermer kaplıdır. Apartmanda asansör bulunmakta olup katlara Asansör ve merdivenlerden ulaşılmaktadır. Apartmanın Bodrum katında; 1 bağımsız bölüm numaralı daire ve 2 bağımsız bölüm numaralı daireye ait mahal bulunmakta, diğer katların her birinde 2'şer daire olmak üzere Apartmanda toplam 11 adet daire bulunmaktadır. Söz konusu 4 bağımsız bölüm numaralı daire. Apartmanın 1. katında Arka cephede, Fiili 5 kapı numaralı dairedir. Söz konusu dairenin dış giriş kapısı çelik kapı olup, Projesinde iç mekân; hol, Banyo-Tuvalet, Mutfak ve Salon ile iç içe yatak nişi olmak üzere 1+0 planında, Fiili olarak Projesindeki Mutfak aydınlık tarafına doğru genişletilerek yatak odası haline getirilmiş, aydınlatma boşluğu kaldırılarak mutfak haline getirilmiş, ayrıca salonla iç içe olan yatak nişi salonla arası kapatılarak ayrı yatak odası haline getirilmiş ve fîlen 2+1 planına dönüştürülmüş daire, yaklaşık 65 m2 Brüt, 55 m2 net alanlı dairenin; hol tabanları kalebodur döşeli. Mutfak, banyo-tuvaletin taban ve duvarları kalebodur döşeli, oda zeminleri laminat parke döşeli, oda duvarları saten boya badana, pencere doğramaları PVC, iç kapılar Amerikan panel kapı, Banyoda duşa kabin, klozet, lavabo mevcut, mutfak tezgâhı üstü mermerit altında üstünde MDF malzemeden yapılı dolaplar mevcut, ısınması doğal gaz kombi sistem, suyu ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. Normal işçilik ve malzeme kalitesi ile yapılıdır. Belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. Okul, Cami ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir konumda, Darülaceze Caddesine 325m., Piyalepaşa Bulvarına 260m., Şişli Belediyesine 500m. İstanbul Adliyesine (Çağlayan) 635m. mesafede, istanbulun rağbet gören semtlerinden birinde konumludur.
Adresi : Halide Edip Adıvar Mah. Kutlubey Sokak No:24 D:4 Şişli / İSTANBUL
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Şişli İlçesi, Kaptanpaşa Mah. 10286 Ada, 70 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm ''MESKEN'' nitelikli taşınmazın tamamı.
Satışa konu taşınmaz; 10286 ada, 70 numaralı parsel üzerindeki Apartmanda bulunan 5 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken; İstanbul İli, Şişli İlçesi, Halide Edip Adıvar Mahallesi, Kutlubey Sokak 24 kapı numaralı Arslan Apartmanın l. katında bulunmaktadır. Söz konusu 5 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken'in bulunduğu Apartman; yaklaşık 3 yıl önce betonarme karkas sistemde, Bodrum kat+Zemin kat+4 normal kat olmak üzere 6 kat olarak inşa edilmiştir. Apartmanın dış giriş kapısı zemin kattan olup. Alüminyum doğrama, cam giydirme kapıdır. Dış cepheleri mantolu, sıvalı ve boyalıdır. Bodrum ve Zemin katın pencereleri demir korkulukludur. Merdiven sahanlıkları ve merdivenler mermer kaplıdır. Apartmanda asansör bulunmakta olup katlara Asansör ve merdivenlerden ulaşılmaktadır. Apartmanın Bodrum katında; 1 bağımsız bölüm numaralı daire ve 2 bağımsız bölüm numaralı daireye ait mahal bulunmakta, diğer katların her birinde 2'şer daire olmak üzere Apartmanda toplam 11 adet daire bulunmaktadır. Söz konusu 5 bağımsız bölüm numaralı daire. Apartmanın 1. katında Kutlubey Sokak tarafındaki fiili 6 kapı numaralı dairedir. Söz konusu dairenin dış giriş kapısı çelik kapı olup, Projesinde İç mekan; hol, Banyo-Tuvalet, Mutfak ve Salon ile iç içe Yatak Nişi olmak üzere 1+0 planında, Fiili olarak Projesindeki Mutfak aydınlık tarafına doğru genişletilerek yatak odası haline getirilmiş, aydınlatma boşluğu kaldırılarak mutfak haline getirilmiş, ayrıca salonla iç içe olan yatak nişi salonla arası kapatılarak ayrı yatak odası haline getirilmiş ve filen 2+1 planına dönüştürülmüş daire, yaklaşık 55m2 Brüt, 48m2 net alanlı dairenin; hol tabanları kalebodur döşeli, Mutfak, banyo-tuvaletin taban ve duvarları kalebodur döşeli, oda zeminleri laminat parke döşeli, oda duvarları saten boya badana, pencere doğramaları PVC, iç kapılar Amerikan panel kapı. Banyoda duşa kabin, klozet, lavabo mevcut, mutfak tezgâhı üstü mermerit altında üstünde MDF malzemeden yapılı dolaplar mevcut, ısınması doğal gaz kombi sistem, suyu ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. Normal işçilik ve malzeme kalitesi ile yapılıdır. Belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. Okul, Cami ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir konumda, Darülaceze Caddesine 325m., Piyalepaşa Bulvarına 260m., Şişli Belediyesine 500m. İstanbul Adliyesine (Çağlayan) 635m. mesafede, İstanbulun rağbet gören semtlerinden birinde konumludur.
Adresi : Halide Edip Adıvar Mah. Kutlubey Sokak No:24 D:5 Şişli / İSTANBUL
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Şişli İlçesi, Kaptanpaşa Mah. 10286 Ada, 70 Parsel, 6 Nolu Bağımsız Bölüm ''MESKEN'' nitelikli taşınmazın tamamı.
Satışa konu taşınmaz; 10286 ada, 70 numaralı parsel üzerindeki Apartmanda bulunan 6 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken; İstanbul İli, Şişli İlçesi, Halide Edip Adıvar Mahallesi, Kutlubey Sokak 24 kapı numaralı Arslan Apartmanın 2. katında bulunmaktadır. Söz konusu 3 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken'in bulunduğu Apartman; yaklaşık 3 yıl önce betonarme karkas sistemde, Bodrum kat+Zemin kat+4 normal kat olmak üzere 6 kat olarak inşa edilmiştir. Apartmanın dış giriş kapısı zemin kattan olup. Alüminyum doğrama, cam giydirme kapıdır. Dış cepheleri mantolu, sıvalı ve boyalıdır. Bodrum ve Zemin katın pencereleri demir korkulukludur. Merdiven sahanlıkları ve merdivenler mermer kaplıdır. Apartmanda asansör bulunmakta olup katlara Asansör ve merdivenlerden ulaşılmaktadır. Apartmanın Bodrum katında; 1 bağımsız bölüm numaralı daire ve 2 bağımsız bölüm numaralı daireye ait mahal bulunmakta, diğer katların her birinde 2'şer daire olmak üzere Apartmanda toplam 11 adet daire bulunmaktadır. Söz konusu 6 bağımsız bölüm numaralı daire, Apartmanın 2. katında Arka cephede, fiili 7 kapı numaralı dairedir. Söz konusu dairenin dış giriş kapısı çelik kapı olup, Projesinde iç mekan; hol, Banyo-Tuvalet, Mutfak ve Salon ile iç içe yatak nişi olmak üzere 1+0 planında. Fiili olarak Projesindeki Mutfak aydınlık tarafına doğru genişletilerek yatak odası haline getirilmiş, aydınlatma boşluğu kaldırılarak mutfak haline getirilmiş, ayrıca salonla iç içe olan yatak nişi salonla arası kapatılarak ayrı yatak odası haline getirilmiş ve filen 2+1 planına dönüştürülmüş daire, yaklaşık 65 m2 Brüt, 55 m2 net alanlı dairenin; hol tabanları kalebodur döşeli, Mutfak, banyo-tuvaletin taban ve duvarları kalebodur döşeli, oda zeminleri laminat parke döşeli, oda duvarları saten boya badana, pencere doğramaları PVC, iç kapılar Amerikan panel kapı, Banyoda duşa kabin, klozet, lavabo mevcut, mutfak tezgâhı üstü mermerft altında üstünde MDF malzemeden yapılı dolaplar mevcut, ısınması doğal gaz kombi sistem, suyu ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. Normal işçilik ve malzeme kalitesi ile yapılıdır. Belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. Okul, Cami ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir konumda, Darülaceze Caddesine 325m., Piyalepaşa Bulvarına 260m., Şişli Belediyesine 500m. İstanbul Adliyesine (Çağlayan) 635m. mesafede, İstanbulun rağbet gören semtlerinden birinde konumludur.
Adresi : Halide Edip Adıvar Mah. Kutlubey Sokak No:24 D:6 Şişli / İSTANBUL
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Şişli İlçesi, Kaptanpaşa Mah. 10286 Ada, 70 Parsel, 7 Nolu Bağımsız Bölüm ''MESKEN'' nitelikli taşınmazın tamamı.
Satışa konu taşınmaz; 10286 ada, 70 numaralı parsel üzerindeki Apartmanda bulunan 7 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken; İstanbul İli, Şişli İlçesi, Halide Edip Adıvar Mahallesi, Kutlubey Sokak 24 kapı numaralı Arslan Apartmanın 2. katında bulunmaktadır. Söz konusu 7 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken'in bulunduğu Apartman; yaklaşık 3 yıl önce betonarme karkas sistemde, Bodrum kat+Zemin kat+4 normal kat olmak üzere 6 kat olarak inşa edilmiştir. Apartmanın dış giriş kapısı zemin kattan olup. Alüminyum doğrama, cam giydirme kapıdır. Dış cepheleri mantolu, sıvalı ve boyalıdır. Bodrum ve Zemin katın pencereleri demir korkulukludur. Merdiven sahanlıkları ve merdivenler mermer kaplıdır. Apartmanda asansör bulunmakta olup katlara Asansör ve merdivenlerden ulaşılmaktadır. Apartmanın Bodrum katında; 1 bağımsız bölüm numaralı daire ve 2 bağımsız bölüm numaralı daireye ait mahal bulunmakta, diğer katların her birinde 2'şer daire olmak üzere Apartmanda toplam 11 adet daire bulunmaktadır. Söz konusu 7 bağımsız bölüm numaralı daire, Apartmanın 2. Katında Kutlubey Sokak tarafındaki Fiili 8 kapı numaralı dairedir. Söz konusu dairenin dış giriş kapısı çelik kapı olup, Projesinde iç mekân; hol, Banyo-Tuvalet, Mutfak ve Salon ile iç içe Yatak Nişi olmak üzere 1+0 planında, Fiili olarak Projesindeki Mutfak aydınlık tarafına doğru genişletilerek yatak odası haline getirilmiş, aydınlatma boşluğu kaldırılarak mutfak haline getirilmiş, ayrıca salonla iç içe olan yatak nişi salonla arası kapatılarak ayrı yatak odası haline getirilmiş ve filen 2+1 planına dönüştürülmüş daire, yaklaşık 55 m2 Brüt, 48 m2 net alanlı dairenin; hol tabanları kalebodur döşeli, Mutfak, banyo-tuvaletin taban ve duvarları kalebodur döşeli, oda zeminleri laminat parke döşeli, oda duvarları saten boya badana, pencere doğramaları PVC, iç kapılar Amerikan panel kapı, Banyoda duşa kabin, klozet, lavabo mevcut, mutfak tezgâhı üstü mermerit altında üstünde MDF malzemeden yapılı dolaplar mevcut, ısınması doğal gaz kombi sistem, suyu ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. Normal işçilik ve malzeme kalitesi ile yapılıdır. Belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. Okul, Cami ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir konumda, Darülaceze Caddesine 325m., Piyalepaşa Bulvarına 260m., Şişli Belediyesine 500m. İstanbul Adliyesine (Çağlayan) 635m. mesafede, İstanbul'un rağbet gören semtlerinden birinde konumludur.
Adresi : Halide Edip Adıvar Mah. Kutlubey Sokak No:24 D:7 Şişli / İSTANBUL
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TAŞINMAZLARIN İMAR DURUMU : Şişli Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün İnternet sitesinden alınan İmar Durumu'na göre; İstanbul İli, Şişli İlçesi, Halide Edip Adıvar Mahallesi, 10286 ada, 70 parsel sayılı yer, 08.02.2007 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli, Şişli-Dolapdere Piyalepaşa Bulvarı ve Çevresi Uygulama İmar Planında H=15.50m. İrtifada, Blok nizam, konut alanında kalmaktadır.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/818 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR