MANAVGAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00733050
Şehir : Antalya / Manavgat
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 11.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/259 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.03.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
MANAVGAT
3. İCRA DAİRESİ

2017/259 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Antalya İli Manavgat İlçesi Seki Mahallesi 289 ada 1 parsel tapuda 6.889.77 m2 miktarında Arsa olarakkayıtlı olup üzerinde Kat İrtifakı kurulmuş Site şeklinde yapılar mevcuttur. 1- E Blok zemin kat 25 nolu bağımsız bölüm; 2- G Blok Birinci kat 39 nolu bağımsız bölüm, 3- I Blok Zemin kat49 nolu bağımsız bölüm. Bağımsız bölümlerin lerin her biri 1/80 arsa paylı ve Konut vasfında olup tamamı borçlu adına tapuda kayıtlıdır.
Bağımsız Bölümlerin Özellikleri : Taşınmazlar Manavgat İlçe merkezinin Devlet Karayolunda Antalya yönüne doğru kuşbakışı 11. Km'de ve buradan kuzeye Evren, Kalemler, Seki mahallelerine ayrılan yolun da 2700. Metresinden 400 metre kadar doğuda Yapallar mevkiindedir. Denize uzaklığı (4.5) km'dir. Topografik yapısı itibariyle yüzeyi düzgün ve kuzeyden güneye %3-4 civarında meyillidir. Çevresine göre yüksek bir konumda olduğu için taşınmaz üzerine yapılan binaların oldukça geniş bir görüş ufku bulunmaktadır. Taşınmaza mevzi imar planı uygulanmış olduğundan açılmamış olmakla beraber dört tarafı bu parselden terkedilen imar yolları ile çevrilidir. Parsel çevresinde yapılaşma mevcut değildir. Taşınmaz belediye ve diğer kurumların sağladığı yol, su, elektrik gibi birçok alt yapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel üzerinde 10 blok halinde bir site inşa edilmiştir. Bloklar 3 katlı olup her katta 2 adet daire olmak üzere zemin kat+1.normal kat ve 2.kattan oluşmaktadır. 2. katta 2 adet dubleks daire vardır. Daireler %90 üzeri tamamlanmıştır. Sitenin ortasında site ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede bir havuz inşa edilmiştir. Sitenin çevresi taş duvarla ihata edilmiştir. Site içerisinde peyzaj düzenlemesi yapılmış ve bahçesi bakımlı durumdadır.
Bağımsız Bölümlerin İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Evrenseki (Manavgat) Köyiçi uygulama imar planı kapsamında Konut Alanında kalmaktadır. Ayrık nizam TAKS 0,20, KAKS 0,60, 3 kattır. 5000 m2 üzeri alanlarda İ:A:K:S 0,75 bina yüksekliği 9,50 m (3 kat) ön bahçe mesafesi 5, yan bahçe mesafesi 3m'dir.
Bağımsız Bölümlerin Adres Bilgileri : Evrenseki Mahallesi Seki-Yapallar mevkii 289 ada 1 parsel üzerindedir.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :E Blok numaralı yapı, parselin kuzeydoğu köşesinde bulunan bloğu olup, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür.Yapının merdiven korkulukları henüz takılmamış durumdadır. Yapı yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapının her bir katı çift daire, konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Bağımsız bölüm yapının Zemin katının doğu cephesinde bulunan dairesidir. Bağımsız bölüm: antre+banyo&wc+yatak odası+çocuk odası+Mutfak ve salon ileteras mahallerinden oluşmaktadır. Bodrum katında 22.16 m2 alanında E5 depo eklentisi vardır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise seramiktir. Dairenin sıva üstü tesisatının takılması, banyo&wc lavabo, duş ve bataryalarının takılması gibi bir kısım işleri henüz tamamlanmamış durumdadır. Bağımsız bölümün, 6.13 m2 balkon alanı ve eklentisi hariç 74,14 m² net kullanım alanına sahiptir. %90 seviyesinde tamamlanmış durumdadır.
Kıymeti : 175.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/03/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 29/03/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : G Blok numaralı yapı, parselin kuzeybatı köşesinde olup, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapının merdiven korkulukları henüz takılmamış durumdadır. Yapı yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapının her bir katı çift daire, konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Satışa konu bağımsız bölüm yapının 1. Normal katının doğu cephesinde bulunan dairesidir. G Blok 39. Bağımsız bölüm: antre+ banyo&wc+ yatak odası+ çocuk odası+Mutfak ve salon ileteras mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise seramiktir. Dairenin sıva üstü tesisatının takılması, banyo&wc lavabo, duş ve bataryalarının takılması gibi bir kısım işleri henüz tamamlanmamış durumdadır. Bağımsız bölümün, 6.13 m2 balkon alanı hariç 74,14 m² netkullanım alanına sahiptir. %95 seviyesinde tamamlanmış durumdadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/03/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 29/03/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : I Blok Zemin Kat 49 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm: Betonarme karkas yapı tarzında 3 katlı binadır, her katta 2 adet daire olmak üzerezemin kat+1.normal kat ve 2.kattan oluşmaktadır. 2. katta 2 adet dubleks daire vardır. Bağımsız bölüm: antre+banyo&wc+yatak odası+çocuk odası+Mutfak ve salon ileteras mahallerinden oluşmaktadır. Satışa konu I Blok 49 nolu bağımsız bölüm kuzey cephededir. Odaların zemin kaplamaları laminant parke, ıslak hacimleri seramik kaplı, odaların iç duvarları ve tavanları alçı+boya, iç kapı kanatları panel kapı, giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları pvc imalat olarak yapılmış, binanın dış cephesinin sıvalı ve boyalı, merdivenler mermerdir. Bağımsız bölüm %95 seviyesinde bitirilmiştir. Dairenin elektrik ve su tesisatı bağlanmamış durumda olup 6.13 m2 balkon hariç 74,14 m2 net kullanım alanına sahiptir.
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/03/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 29/03/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/259 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/12/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR