DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940853
Şehir : Diyarbakır
Oda Sayısı : 4+1
: 195
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 10
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR SÖZ 05.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7027 ESAS
Muhammen Bedeli
:
192,203 TL
Birinci Satış Günü
:
22.03.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 10:15
Satış Yeri
:
Huzurevleri Mh.Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
2. İCRA DAİRESİ
2017/7027 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 976 Ada, 4 Parsel, SEYRANTEPE Mahalle/Köy, D Blok kat :10 No:28 Nolu Bağımsız Bölüm B+Z+11 katlı 2 asansörlü ısıtma sistemi merkezi doğalgaz 1994 yılı inşaalı 4 oda 1 salon mutfak banyo wc antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup yakmaşık olarak kapalı alanı 195 m2'dir. Dairenin salon ve odalarının zemin döşeme kaplamalaları laminant parke kaplama olup diğer mahallerin zeminleri granit seramik kaplama ile kaplıdır. Mekanların ıslak hacimler ( wc, banyo) hariç duvarları kısmen dekoratif duvar kağıdı ile yapılı olup kısmen de mat boya ile boyalıdır. Islak mekan hacimleri (wc, banyo) zemini seramik kaplama ile kaplı olup duvarları tavana kadar fayans kaplama ile kaplıdır. Meskenin tüm tavanları ile duvar birleşim yerleri kartonpiyer ile yapılıdır. Mutfakta bulunan tezgah mermer olup seramik evyelidir. Tezgah üstü ve altı dolapları ahşap doğramadan yapılıdır. Banyoda duşakabin hilton lavabo ve 1 adet klozet bulunmaktadır. Daire dış kapısı çelik iç kapıları ahşap pencereler pvc doğramadan imal edilmşitir. Antre de sabit vestiyer ve yüklük mevcuttur. Islak hacimlerin tavanları pvc asma tavan ile yapılıdır.
Adresi : Seyrantepe Mh.Elazığ Cd.Diyar Galeriya No:6/D Blok Kat:10 No:28
Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 6.092,00 m2
İmar Durumu : Var, dosyada mevcut
Kıymeti : 192.203,75 TL
KDV Oranı : %8'dir ancak Mart 2019 tarihinden sonra 2.ihale gününde KDV kanununda ve oranlarında değişiklik yapılırsa satış tarihi itibarıyla KDV oranı belirlenecek ve belirlenen orandan KDV alınacaktır.
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/03/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Huzurevleri Mh.Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat
Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7027 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR